Karadağ Savcıları, Do Kwon’un Kefaletle Serbest Bırakılmasına İtiraz Ediyor

karadag savcilari do kwonun kefaletle serbest birakilmasina itiraz ediyort

Terra kurucusu, LUNA dolandırıcısı Do Kwon, Karadağ mahkemesinin 436 bin dolarlık kefaleti kabul etmesi sebebiyle serbest kaldı. Kripto endüstrisine 40 milyar dolardan fazla zarar veren Terra krizinin arkasındaki isim olan Do Kwon, Karadağ’da kefalet ile serbest kaldı. Geçtiğimiz gün, Kwon’un avukatlarından Karadağ mahkemesine bir talep iletilmişti. Bu talepte, Kwon’un kefalet ücretiyle hapisten çıkarılması istenilmişti.

Son olarak Karadağ savcıları, Terraform Labs CEO’su Do Kwon’un kefaletle serbest bırakılmasına izin veren mahkeme kararına itiraz etti.

Karadağ Savcılarından Do Kwon’un Kefaletle Serbest Bırakılmasına İtiraz

Güney Kore’den Yonhap News’e göre, Karadağ savcıları, tutuklu Terraform Labs CEO’su Kwon Do-hyeong ve yardımcısı Han Chang-joon‘un sahte pasaportla seyahat ettikleri iddialarının ardından yerel mahkemenin verdiği kefaletle serbest bırakılma kararına itiraz etti.

KBS News’in haberine göre; 400.000 dolar değerinde stablecoin ve 150.000 dolar değerinde Terra Classic, Terra kurucu ortağı Do Kwon tarafından yönetildiği bildirilen cüzdanlardan çekildi.

karadag savcilari do kwonun kefaletle serbest birakilmasina itiraz ediyorw

Kwon, Terra’nın eski finans müdürü Han ile birlikte 23 Mart’ta Karadağ’ın Podgorica havaalanında sahte pasaport kullanarak ülkeden ayrılmaya teşebbüs ettikleri iddiasıyla tutuklanmıştı Güney Koreli Kwon, kolluk kuvvetlerinin kendisini tutuklamasını talep eden bir Interpol Kırmızı Bülteni kapsamındaydı.

Daha önce Kwon, Terraform Labs tarafından yönetilen Terra-Luna kripto projesinde hatalar yapıldığını, ancak yatırımcıları aldatma niyeti olmadığını ileri sürerek, kendisine yöneltilen tüm iddiaları defalarca reddetti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.523,97 TL 0,32%
ethereumETH/TRY
38.171,21 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.259,25 TL 0,54%
usd-coinUSDC/TRY
20,12 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
10,52 TL 6,12%
cardanoADA/TRY
7,60 TL 0,87%
staked-etherSTETH/TRY
38.159,73 TL 0,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,21%
solanaSOL/TRY
424,71 TL 0,97%
Bağlantıyı kopyala