Kanadalı Varlık Yöneticisi Bitcoin Hizmeti Sunmak İstiyor

kanadali varlik yoneticisi bitcoin hizmeti sunmak istiyor

Bloomberg’in tarafından yayımlanan bir habere göre, Kanadalı varlık yönetimi devi IGM FinancialBitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ürünlerini piyasaya sürmeyi planlıyor. Diğer taraftan CEO James O’Sullivan’a göre, şirketin kripto para birimlerine girip girmeyeceği konusundaki karar henüz kesinleşmedi. 

Ürünler için kesin bir lansman tarihi yok. Ancak, şirket kripto emelleriyle ilerlemeye karar verirse, önümüzdeki yıl içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

kanadali varlik yoneticisi bitcoin hizmeti sunmak istiyor 2

IGM Financial Bitcoin ve Ethereum için Adım Attı  

Varlık yöneticisi IGM Financial, toplamda 265 milyar dolardan fazla varlık yönetimine sahip Kanada merkezli bir şirket. Ek olarak Şubat ayında Kanada’nın, bir Bitcoin (BTC) borsasında işlem gören fonu onaylaması bu tür finans şirketlerinin daha rahat politikalar izleyebilmesini sağlıyor.

Küresel olarak birçok kurum ve kuruluş başta Bitcoin (BTC) olmak üzere kripto paraları işlemek ve müşteri kitlelerini genişletmek istiyor. Özellikle 2019 yılından bu yana Bitcoin kabul eden şirketlerin sayısı bir hayli artmış durumda. Fakat IGM Financial örneğinde de olduğu gibi gerekli alt yapı ve regülasyonların oluşması için bekleyen kuruluşların sayısıda azımsanamayacak durumda.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 716.617,71 TL 1,55%
ethereum
Ethereum (ETH) 58.244,10 TL 4,54%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.833,61 TL 0,40%
tether
Tether (USDT) 12,55 TL 0,09%
solana
Solana (SOL) 2.636,32 TL 2,75%
cardano
Cardano (ADA) 19,59 TL 2,85%
xrp
XRP (XRP) 12,56 TL 1,03%
polkadot
Polkadot (DOT) 479,95 TL 2,61%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,51 TL 0,14%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,71 TL 0,41%
Bağlantıyı kopyala