bitcoinBTC/TRY
1.591.107,07 TL 0,98%
ethereumETH/TRY
93.734,72 TL 2,60%
tetherUSDT/TRY
30,81 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
11.848,86 TL 1,15%
solanaSOL/TRY
3.166,93 TL 0,46%
staked-etherSTETH/TRY
93.680,48 TL 2,62%
xrpXRP/TRY
16,76 TL 0,24%
usd-coinUSDC/TRY
30,81 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
18,16 TL 0,26%
avalanche-2AVAX/TRY
1.134,74 TL 0,75%

Paylaş

Kanadalı Ünlü Yazardan Gençlere Yeni NFT Fikirleri

kanadali unlu yazardan genclere yeni nft fikirleri11

Kanada’nın sevilen yazar ve şairi Margaret Atwood, öğrencilerle Disco‘da Tezos NFT‘lerini içeren öğrenme platformu oluşturdu. 82 yaşındaki Arthur C. Clarke ve Prince of Asturias ödülleri sahibi Atwood, çalışması öncesinde gençlere NFT ile ilgili ilham verici yeni fikirler verdi.

Decrypt’e konuşan Atwood, öğrencilerin gelecekteki ütopyaları öngörmelerini ve bunları NFT olarak basmalarını istiyor. Atwood’un platformu Eylül ayında başlayacak. Bu kapsamda, 8 haftalık canlı çevrim içi kursa katılanlar, potansiyel ütopik toplumları hayal etmek üzere birlikte çalışacaklar.

Gençler Ütopyaları Öngörmeleri ve Onları NFT’leştirmeli

Özellikle distopik toplumları tasvir etmesiyle tanınan ve The Handmaid’s Tale‘in yazarı olan Margaret Atwood, “Pratik Ütopyaları yetişkinler için bir tür sanal alan olarak düşünün: İçinde gerçek güneş ocakları olan hayali toplulukların inşası… Uygun fiyatlı, çekici ve yeşil olması gerekiyor. Tabii ki, bu projenin NFT bileşeninin de buna uyması gerekiyordu. Bu yüzden Tezos‘u seçtik.” diye konuştu.

Atwood, ilk olarak Şubat ayında The Tim Ferriss Show podcast’inde Tezos ile işbirliğini anlatmıştı. Yazar, Ferriss’e Tezos’ta bir NFT basmanın “bir tweet ile aynı miktarda enerji tükettiğini” söylemişti.

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk 1991’de Ankara’da doğdu. İlköğretim ve lise sürecini tamamlayana kadar burada hayatına devam etti. Lise yıllarından itibaren bilim-teknoloji ve medyaya ilgi duydu. 2010’da Galatasaray Üniversitesi’nde Felsefe bölümüne başlayan Hasan Selçuk, buradaki eğitimi esnasında ilgilendiği alanlara yönelik adımlar attı. Ulusal çapta yayın yapan organlarda ilk yazılarını 2014’te yayımladı. 2015’te açık öğretim ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü tamamladı. Felsefede en çok yoğunlaştığı filozoflar Descartes, Spinoza ve Kant oldu. Prof. Dr. Aliye Kovanlıkaya ile bu filozofların ‘hayal gücü/imagination’ yetisini ele alışlarını ortaya koyan bir Bitirme Ödevi çalışması yaptı. Galatasaray ve Mimar Sinan Üniversitelerinden çeşitli öğrenciler ve Dr. Alber Nahum ile “Spinoza Okuma Atölyesi”nde bulundu. Akademik eğitiminde derinleşmeyle beraber hobilerine zaman ayırmayı ve sosyal hayatı da ihmal etmedi. 2016’nın Kasım ayında öğrenciliği devam ederken medyada profesyonel olarak yer almaya başladı. Dergi editörü olarak çalıştı. İlgi alanları arasına tarihi de ekleyen Hasan Selçuk’un çalışmaları düzenli yayımlanır hale geldi. 2018’de üniversiteyi çift diploma ile bitirdi, Galatasaray Üniversitesi ve Sorbonne Üniversitesi Felsefe bölümlerinden mezun oldu. Aynı yıl tüm zamanların en çok okunan ve takip edilen yazarlarından Yuval Noah Harari ile röportaj yapan Türkiye’deki birkaç gazeteciden biri oldu. Medya ve iletişim üzerine bir kariyer hedefi tasarlayan Hasan Selçuk, sunuculuk ve yeni medya hakkında çeşitli eğitimler aldı. Blokzincir ve kripto varlık dünyasıyla 2019’da tanıştı. Bu zamanlamanın oldukça geç olduğunu fark ederek hızla konu hakkındaki kapsamlı kitapları ve makaleleri zihnine işledi. İnternet yayıncılığının olmazsa olmazları olan SEO, Doğru ve Güvenilir Bilgiye Erişim, E-Ticaret, Şikayet Süreçleri ve Sosyal Medya Uzmanlığı gibi konulardaki eksik bilgilerini tamamladı. 2021’de internet ortamında Dış Haberler Editörlüğü yaptı. Haber, röportaj ve özel dosya gibi işlerini çalıştığı kurumda yayımladı. Felsefi derinlik bulduğu hemen her şeyle ilgilenebilen, derinlemesine araştırma yapmayı ve analiz etmeyi seven Hasan Selçuk, 2022 Şubat’ta Kriptomeda’ya katıldı ve Nisan sonuna kadar Kriptomeda çatısı altındaki yayın kuruluşlarına içerik hazırladı. Hasan Selçuk’un geçmişteki çalışmalarının çoğunluğuna ve Kriptomeda’daki tüm çalışmalarına internetten erişilebiliyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala