Kanadalı Kripto Borsa Coinsquare Veri İhlali Yaşıyor

kanadali kripto borsa coinsquare veri ihlali yasiyor 2

Kripto para borsalarına yönelik hack saldırılarının sayısı artmaya devam ediyor. Son olarak Kanada merkezli bir kripto para borsası olan Coinsquare’da kullanıcı veri ihlallerinin yaşandığı açıklandı.

Coinsquare’da Veri İhlali Meydana Geldi

Kanada Yatırım Endüstrisi Düzenleme Kurumu (IIROC) tarafından tescil edilen ilk Kanada merkezli kripto para borsası Coinssquare için kötü haber geldi. Söz konusu kripto para borsası, faaliyet iznini aldıktan tam bir ay sonra kullanıcı verilerini tehlike altına atan bir veri ihlali yaşadı.

19 Kaısm 2022’de kripto para borsası Coinsquare, platformundaki olağandışı bir etkinliği araştırmak adına operasyonlarını geçici olarak kapatmak zorunda kaldı. Ancak birkaç günlük proaktif önlemler, Coinsquare’in kademeli olarak faaliyetlerine devam etmesine izin vermişti.

kanadali kripto borsa coinsquare veri ihlali yasiyor

Coinsquare, yatırımcılara gönderdiği bir e-postada, olay esnasında büyük bir ihtimalle üçüncü bir tarafın eriştiği kişisel bilgileri de içeren müşteri veri tabanlarının açığa çıktığını itiraf etti. Sızdırılan veri tabanı, kullanıcıların adları, e-posta adresleri, ikamet adresleri, telefon numaraları, doğum tarihleri, cihaz kimlikleri, genel cüzdan adresleri, işlem geçmişi ve hesap bakiyeleri gibi kişisel bilgilerini içeriyordu. Coinsquare tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Varlıklarınızın soğuk depoda her zaman güvende olduğunu ve öyle kaldığını bununla birlikte risk altında olmadığını belirtmek istiyoruz.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
447.740,33 TL 3,47%
ethereumETH/TRY
30.929,48 TL 5,06%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.991,32 TL 4,40%
xrpXRP/TRY
7,80 TL 1,48%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
7,45 TL 3,55%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 2,98%
matic-networkMATIC/TRY
22,01 TL 3,13%
Bağlantıyı kopyala