bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 70,838.98 0.02%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,521.81 1.91%
bnb
BNB (BNB) $ 622.24 2.99%
solana
Solana (SOL) $ 173.20 1.00%
xrp
XRP (XRP) $ 0.61024 1.10%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.581447 1.75%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.197449 1.85%

Kanada Eski Başbakanı Stephen Harper: Bitcoin (BTC) Rezerv Varlığı Olarak Kullanılabilir

kanada eski basbakani stephen harper bitcoin btc rezerv varligi olarak kullanilabilir

Kanada eski başbakanı Stephen Harper, Bitcoin (BTC) ve dijital para birimlerinin rezerv varlığı olarak kullanılabileceğini söyledi.

Eski Başbakan, bir Cambridge Home röportajında lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) ve merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) kısmen doların yerini alarak rezerv varlığı olarak kullanılabileceğini düşünüyor:

“Dünyanın küresel rezerv varlığı olan Amerikan Dolarının yerini ne alacağını söylemek güç. Ancak altın dışında Bitcoin gibi varlıklar da bir rezerv varlığı olarak kullanılacaktır. Yine de, Amerikan Doları bunun büyük kısmını oluşturmaya devam edecek.”

Bazı kripto para yorumcuları, Bitcoin’in (BTC) bir değer deposu olarak yükselmesi ile birlikte, ilerleyen zamanlarda bir rezerv varlığı olarak değerlendirebileceğini belirtmişti. Eski başbakanın bu yorumu, söz konusu değerlendirmeyi güçlendiriyor gibi görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala