Kanada, Bybit’i Cezalandırırken KuCoin’i Yasakladı

kanada bybiti cezalandirirken kucoini yasakladi

Kripto para borsalarına hükümetler tarafından yeni yaptırımlar uygulanmaya devam ediyor. Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu kayıtlı olmayan kripto para borsalarına karşı yeni kararlar açıklamaya devam ediyor.

Kanada Kayıtsız Kripto Para Borsalarına Yaptırım Uyguladı

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), kayıtlı olmayan kripto para borsalarına karşı yeni yaptırım kararları almaya devam ediyor. 21 ve 22 Haziran’da tamamlanan iki yasal işlemde, Kucoin’in Kanada faaliyetlerine son verilirken, kripto para borsası Bybit, OSC ile birlikte çalışmayı taahhüt etti ve borsanın Kanada’da faaliyet göstermesine izin verildi. Kararların bir parçası olarak, düzenleyici kurum Kucoin’e 1.621.597,83 dolar para cezası verirken Bybit ise 1.909.603.13 dolar para cezası ve soruşturma için 7.734,60 dolar daha para cezası verdiği açıklandı. OSC duyurusunda şu ifadeleri kullandı:

KuCoin’den farklı olarak Bybit, OSC’nin yaptırım eylemine yanıt verdi ve açık bir diyalog sürdürerek istenilen bilgileri sağladı ve kayıt dışı tartışılmalarına katılmayı taahhüt etti.

kanada bybiti cezalandirirken kucoini yasakladi 2

Kanada’nın bu hareketi, 2021’in başlarında Kanada Menkul Kıymetler Yöneticilerinin kripto para birimlerinin bir menkul kıymet değeri taşıyıp taşımadığına bakılmaksızın, saklama borsalarını menkul kıymetler borsası olarak ele alma kararı almış ve OSC bu doğrultuda ilk olarak Poloniex’e yaptırım kararı uygulamıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.390,32 TL 0,20%
ethereumETH/TRY
38.290,49 TL 0,32%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.277,99 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
10,53 TL 5,73%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,28%
staked-etherSTETH/TRY
38.278,60 TL 0,37%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 0,75%
solanaSOL/TRY
427,53 TL 3,07%
Bağlantıyı kopyala