Kanada Bankalar Grubundan FTX Açıklaması

kanada bankalar grubundan ftx aciklamasi 2

Bir zamanlar dünyanın en büyük üçüncü kripto para borsası olan ve geçtiğimiz haftalarda iflasını açıklayan FTX’in bu çöküşü pek çok ülke tarafından yakından takip ediliyor. Kanada’nın bankacılık endüstrisi için ana lobi grubu, FTX hakkında açıklamalarda bulundu.

Kanada Bankalar Grubu FTX Konusunda Uyarıda Bulundu

Kanada’nın bankacılık endüstrisi için ana lobi grubu, hükümetin ülkenin ödeme sistemleri için daha iyi tüketici korumaları oluşturması gerektiği konusunda uyarıda bulunarak FTX ve Celsius Network’ün çöküşünü hatırlattı.

kanada bankalar grubundan ftx aciklamasi

Konu hakkında açıklama yapan Kanada Bankacılar Derneği Başkanı Anthony Ostler, “Bank of Canada’ya geçen yıl ödeme hizmeti sağlayıcılarını denetleme yetkisi verildi – bu, bankacılık sektörünün memnuniyetle karşıladığı bir karardır” ancak şimdiye kadar denetim çerçevesinde tüketici korumalarının olmaması ‘önemli bir eksiklik’ olarak tanımlanabilir.” dedi.

Ostler konuşmasında ayrıca şu ifadeleri kullandı:

Gelişmekte olan finans alanında ciddi ve gereksiz müşteri kayıplarına yol açan olağanüstü çöküşleri hepimiz gördük. Açık konulalım, bir sonraki FTX ya da Celsius’un Kanada’nın ödemeler ekosisteminden gelmesini istemiyoruz.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
307.028,28 TL 1,12%
ethereumETH/TRY
22.061,32 TL 1,37%
tetherUSDT/TRY
18,63 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.558,70 TL 0,22%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,02%
binance-usdBUSD/TRY
18,63 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
7,38 TL 3,44%
dogecoinDOGE/TRY
1,53 TL 0,57%
cardanoADA/TRY
5,79 TL 2,69%
matic-networkMATIC/TRY
15,41 TL 5,60%
Bağlantıyı kopyala