Kaliforniya, ABD’nin Kriptoya En Hazır Eyaleti

kaliforniya abdnin kriptoya en hazir eyaleti

Kaliforniya Eyaleti, Amerika Birleşik Devletleri’nin eyaletleri arasında kriptoya en hazır eyalet olarak yer alıyor. Kaliforniya eyaleti, Crypto Head tarafından yapılan küresel bir kripto hazır endeks incelemesine göre ABD’deki en kriptoya en hazır eyalet olarak en üst sırada adından söz ettiriyor.

Kaliforniya eyaleti özellikle diğer ABD eyaletleri arasından kripto ile ilgili Google aramalarında en yüksek sırada yer alan ilk ülke oldu. Bu duruma öncelikle Bitcoin ATM kurumlarının yanında ülkede bulunan Blockchain ile ilgili faturalar da dahil.

ABD’de kriptoya hazır endeks puanı açısından Kaliforniya 10 üzerinden 5,72 ile en yüksek eşik puanına sahipken, hemen ardından arkasında 5.44’lük puan ile New Jersey var. New Jersey’i ise 5.28 ve 5.03’lük puan ile sıralarla Teksas ve Florida eyaletleri takip ediyor.

Google Reuters F

Kaliforniya Google Aramalarında İlk Sırada

Kaliforniya, dikkat çekici bir şekilde şu anda 100.000 kullanıcı başına kripto ile ilgili Google aramalarında ilk sırada yer alıyor ayrıca Kaliforniya bilindiği üzere kripto ATM’leri açısından da lider konumda yer alıyor.

Ek olarak, New York’un komşu eyaleti New Jersey, şu anda 10.000 mil kare başına en yüksek ATM sayısına sahip eyalet konumunda. Buna ek olarak ise, Florida ve Teksas da aramalarda ve ATM konusunda güzel bir konumda.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 596.841,17 TL 4,40%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.529,64 TL 1,70%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.496,18 TL 0,61%
tether
Tether (USDT) 9,29 TL 0,06%
cardano
Cardano (ADA) 19,60 TL 1,29%
xrp
XRP (XRP) 10,03 TL 0,06%
solana
Solana (SOL) 1.437,40 TL 1,50%
polkadot
Polkadot (DOT) 379,55 TL 0,15%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,29 TL 0,04%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,26 TL 3,16%
Copy link
Powered by Social Snap