K-Pop Grubu BTS, NFT Planlarını Sürdürüyor

k pop grubu bts nft planlarini surduruyor

Kısa bir süre önce Güney Koreli müzik şirketi Hybe, kripto para borsası Upbit’in ana şirketi Dunamu ile NFT çalışmaları için ortak bir girişim başlatmıştı. Ancak hayran kitlesi ünlü grubun NFT planlarını eleştirmişti. Son olarak BTS’in arkasındaki yönetim ajansı, K-pop grubunun milyonlarca destekçisinden gelen sert eleştirilere rağmen, NFT üretme planlarını sürdürüyor.

Eleştirilerin sebebi ise Blockchain ağlarının enerji tüketiminden doları BTS’in iklim aktivizmine ters düştüğünü savunmaları.

k pop grubu bts nft planlarini surduruyor 2

Hybe yaptığı bir açıklamada tepkilere ilk kez kamuya açık olarak NFT planlarının devam edeceğini doğruladı.

BTS NFT Çalışmalarını Sürdürüyor

BTS grup üyelerinin fiziksel görüntüleri çok rağbet görüyor ve bazıları çevrimiçi olarak binlerce dolar kazanıyor. BTS heykelcikleri, baskıları ve diğer ürünler, 2021’de 200 milyon doların üzerinde ürün ve lisans satışları üreten Hybe için büyük bir kâr kaynağı durumunda. Bu yüzden gerçekleştirilecek NFT satışlarının oldukça etkili olacağını düşünüyor.

Diğer taraftan Hybe, NFT‘leri barındırmak için hangi Blockchain ağını kullanılacağını henüz açıklamadı. Ancak NFT basmak için en popüler ağ olan Ethereum ilk akla gelen isimlerden.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 560.028,84 TL 1,45%
ethereum
Ethereum (ETH) 41.547,08 TL 3,21%
tether
Tether (USDT) 13,49 TL 0,53%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 6.207,15 TL 1,61%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,49 TL 0,46%
cardano
Cardano (ADA) 18,88 TL 7,86%
solana
Solana (SOL) 1.809,67 TL 2,80%
xrp
XRP (XRP) 9,87 TL 2,32%
terra-luna
Terra (LUNA) 1.064,31 TL 3,87%
polkadot
Polkadot (DOT) 324,61 TL 3,63%
Bağlantıyı kopyala