Justin Sun, Grenada Hükümetine Katılıyor

justin sun tron vakfindan ayriliyor

Tron kurucusu Justin Sun, Latin Amerika ülkelerinde kripto ve Blockchain’in benimsenmesine odaklanmak için Dünya Ticaret Örgütü’nün tam zamanlı büyükelçisi olarak, Grenada hükümetine katılıyor. Söz konusu bu hamle ile Justin Sun; El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi yapma başarısının kendisini etkilediğini ve Latin Amerika ülkelerinde kriptoyu meşrulaştırmak için hareket edeceğini söyledi.

Justin Sun, Neden Grenada Hükümetine Katılıyor?

Tron Vakfı’nın CEO’su Justin Sun, Tron Vakfı’ndan tam olarak ayrılmadığını fakat tam zamanlı olarak faaliyet gösteremeyeceğini söyleyen bir paylaşımda bulundu. Söz konusu paylaşım şu şekilde;

Sun, Dünya Ticaret Örgütü‘nün tam zamanlı büyükelçisi olarak Grenada hükümetine katılacak. Sun özellikle kariyer planlamasında, Grenada gibi ülkelerde Blockchain ve kripto benimsenmesine yönelik çalışmalara yer verdiğini açıkladı.

justin sun tron vakfindan ayriliyor 2

Tron Vakfı’nın CEO’su Justin Sun konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Gelecekteki kariyerim Blockchain teknolojisini ulus devlet düzeyinde meşrulaştırılmasına odaklanacak.

Ayrıca Sun neden Grenada’yı tercih ettiğini de açıkladı. Sun Grenada’nın özellikle Blockchain ile ilgili işletmeler için çeşitli avantajları olduğunu söyledi. Bunun yanında Sun’a göre; Grenada gelecekteki Blockchain geliştiricilerinin merkezi olacağını söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 487.811,39 TL 3,56%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.183,42 TL 1,13%
tether
Tether (USDT) 13,58 TL 0,29%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.919,27 TL 0,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,02%
cardano
Cardano (ADA) 14,26 TL 1,03%
xrp
XRP (XRP) 8,04 TL 0,28%
solana
Solana (SOL) 1.209,58 TL 6,16%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,81 TL 0,55%
polkadot
Polkadot (DOT) 236,43 TL 2,42%
Bağlantıyı kopyala