Justin Sun, FTX İle Çözüm Planı Üzerinde Çalışıyor

justin sun ftx ile cozum plani uzerinde calisiyor

Binance’in satın almaktan vazgeçtiği FTX için henüz yolun sonu gelmemiş olabilir. Tron Blockchain ağının kurucusu olan milyarder Justin Sun, likidite sorunlarıyla iflasın eşiğine sürüklenen kripto para borsası FTX için bir çözüm planı üzerinde çalışıyor.

Justin Sun, FTX’e Yardım Eli Uzatıyor

Tron Blockchain ağının kurucusu olan Justin Sun, Twitter’da yaptığı paylaşımında “FTX üzerindeki tüm Tron token (TRX, BTT, JST, SUN, HT) sahiplerinin arkasında duracağımı belirtmemin yanı sıra, ileriye giden bir yol başlatmak için FTX ile birlikte çözüm arayışı içindeyiz.”

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, geçtiğimiz günlerde Binance’in zor durumdaki borsayı satın almak için bağlayıcı niteliği olmayan bir niyet mektubu imzaladığını açıklamıştı. Bu açıklama sonrasında herkes Binance’in FTX’i satın aldığını düşünmüş olsa da Binance, bu anlaşmadan çekildiğini duyurdu.

justin sun ftx ile cozum plani uzerinde calisiyor 2

FTX’i kurtarmak için yeni yollar arayan Sam Bankman-Fried, aradığı yardımı bulmuş olabilir. Sun bir tweet paylaşımında, FTX’i kurtarmak için bir çözüm üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Sun, konu hakkında daha fazla detay vermedi. Son olarak Huobi ve Tron DAO, FTX platformuna yatırılan Tron token’larının (TRX, BTT, JST, SUN, HT) 1:1 oranında kalıcı olarak destekleneceğini açıkladı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
306.206,59 TL 0,06%
ethereumETH/TRY
22.258,95 TL 0,89%
tetherUSDT/TRY
18,59 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.726,91 TL 1,88%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,04%
binance-usdBUSD/TRY
18,61 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
7,40 TL 0,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,84 TL 10,66%
cardanoADA/TRY
5,83 TL 0,21%
matic-networkMATIC/TRY
15,67 TL 0,25%
Bağlantıyı kopyala