Justin Sun: Büyük Bir Ülke Tron’u Tanıyacak

justin sun buyuk bir ulke tronu taniyacak

Kripto dünyasının fenomen isimlerinden Justin Sun, Tron ekosistemi ile ilgili önemli bir gelişmeyi duyurdu. Tron’un kurucusu Sun, büyük bir ülkenin yakında TRX ve Tron ekosistemindeki kripto paraları ödeme aracı olarak yasallaştıracağını duyurdu. Sun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarında, söz konusu gelişmenin Tron’un meşruiyeti ve benimsenmesi için ileriye doğru büyük bir adım olduğunu ifade etti.

justin sun buyuk bir ulke tronu taniyacak2

Justin Sun: Tron’un değeri artacak

Justin Sun, TRX’i ve ekosistem token’larını yasal hale getirmenin hükümet tarafından mal ve hizmetler için geçerli bir ödeme şekli olarak tanınacağına vurgu yaptı. Sun’ın paylaşımlarından öne çıkanlar şu şekilde: “Hükümetin TRX’i tanıması bireylerin ve işletmelerin güvenini artıracak. Bir kripto paranın hükümet tarafından tanınması daha fazla yatırım ve kullanım alanı yaratacak. Bireyler, alışveriş yapmak için TRX’i kullanabilecek. Talep artacağı için TRX’in genel değeri de artacak.” Sun’ın açıklaması sosyal medyada akıllara El Salvador’un Bitcoin’i resmi para kabul etmesini getirdi. Ancak söz konusu gelişme TRX’in resmi para birimi olarak kabul edileceği anlamına gelmiyor.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.881,21 TL 0,23%
ethereumETH/TRY
33.550,35 TL 0,43%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.211,00 TL 0,72%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,49%
xrpXRP/TRY
8,79 TL 2,32%
cardanoADA/TRY
6,82 TL 0,93%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,12%
staked-etherSTETH/TRY
33.517,23 TL 0,58%
matic-networkMATIC/TRY
20,75 TL 1,13%
Bağlantıyı kopyala