Justin Sun, Aralık’ta Binance’e 600 Milyon Dolarlık ETH Yatırdı

justin sun aralikta binancee 600 milyon dolarlik eth yatirdi

WuBlockchain tarafından elde edilen verilere göre; TRON kurucusu Justin Sun, Aralık ayının başından beri kripto para borsası Binance’e 165.000’den fazla Ethereum (ETH) yani yaklaşık olarak 600 milyon dolar yatırdı.

Justin Sun, Binance’e 165.000’den Fazla ETH Yatırdı

TRON Vakfı’nın kurucusu Justin Sun, geçtiğimiz günlerde TRON CEO’luğundan istifa ettiğini açıklamıştı. Bunun yanında Sun, kariyerine Grenada Dışişleri Bakanlığı’nda devam edeceğini de belirtmişti. Bu kez gündeme gelme sebebi ise Justin Sun’ın Aralık ayının başından bu yana Binance borsasına 165.000’den fazla Ethereum yatırması oldu.

Bu işlem Binance cüzdanına yapılan büyük bir işlem olduğu için dikkatini çekti. İşlem şu şekilde gerçekleşti; “ff5296” ile biten cüzdan adresi, yaklaşık 600 milyon doları başka bir anonim adrese taşıdı. Daha daha sonra fonları merkezi borsaya aktardı. Çinli gazeteci Colin Wu tarafından paylaşılan gönderiye göre bu işlem, kar elde etmek için kullanılmayan dahili dağıtım cüzdanlarından yapıldı. Colin Wu Twitter üzerinden Justin Sun‘ın ETH yatırımına ilişkin şunları yazdı:

Zincirle ilgili veriler, TRON’un kurucusu Justin Sun’ın Aralık ayından bu yana Binance’e sık sık ETH yatırdığını ve toplam depozito olarak yaklaşık 165.989 ETH olduğunu gösteriyor.

Ayrıca Ethereum‘dan bahsetmişken haberin yazımı esnasındaki durumuna bir bakalım. Ethereum CoinMarketCap verilerine göre; 3.712,94 dolardan işlem görüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 497.443,58 TL 4,24%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.057,67 TL 4,50%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,60%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.070,00 TL 5,67%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,30%
cardano
Cardano (ADA) 14,03 TL 0,48%
solana
Solana (SOL) 1.290,09 TL 7,56%
xrp
XRP (XRP) 8,18 TL 3,01%
terra-luna
Terra (LUNA) 875,21 TL 3,06%
polkadot
Polkadot (DOT) 251,68 TL 7,80%
Bağlantıyı kopyala