bitcoinBTC/TRY
753.777,16 TL 0,45%
ethereumETH/TRY
45.152,47 TL 1,17%
tetherUSDT/TRY
27,47 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.825,20 TL 1,33%
xrpXRP/TRY
14,59 TL 4,27%
usd-coinUSDC/TRY
27,49 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
45.112,37 TL 1,35%
solanaSOL/TRY
634,76 TL 3,39%
cardanoADA/TRY
7,05 TL 2,33%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,44%

Paylaş

JPMorgan’dan kripto piyasaları için yeni açıklama

jpmorgandan kripto piyasalari icin yeni aciklama

Son araştırmalar, kripto piyasasındaki düşüş trendinin yavaşlayabileceğine işaret ediyor. JPMorgan’ın yakın zamanda yaptığı inceleme, bu öngörüyü destekleyen bazı bulgular sunuyor.

Bitcoin Vadeli İşlemler: Piyasa Hareketinin Yeni Göstergesi

Son zamanlarda JPMorgan‘ın yaptığı bir inceleme, kripto para piyasalarındaki düşüşün sona ermek üzere olduğuna işaret ediyor. Bu durum, çoğu uzun pozisyon tasfiyesinin gerçekleştirildiğine inanılarak belirlendi.

Son raporlara göre, bu bankanın uzman ekibi, tasfiye süreçlerinin çoğunun geride kaldığını düşünüyor. Bu öngörü, Chicago Ticaret Borsası’ndaki Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin gösterdiği ilgiye dayanarak yapıldı. Bu ilgi, piyasa hareketleri ve fiyat trendlerinin genel gücünü gösteren bir belirteç olarak kullanılıyor.

Uzmanlara göre, Bitcoin‘in vadeli işlem ilgisindeki bu azalma, mevcut fiyat hareketinin yavaşlama olasılığının bir göstergesi. Sonuç olarak, kripto piyasalarının yakın gelecekte sadece sınırlı bir olumsuz etkiye sahip olacağı düşünülüyor.

Son raporlarda, kripto değerlerinin, ABD’deki düzenleyici değişikliklere olan olumlu tepkilerin azalması sonucu düşüş yaşadığına dikkat çekiliyor. Son verilere göre, Bitcoin son bir ayda yaklaşık yüzde 11 azalarak 26.000 dolar civarında işlem görüyor.

Birkaç ay önce, Bitcoin’in değerini artıran bazı olumlu hareketler oldu. Bu hareketler arasında, Bitcoin’in gerçek değerine dayalı olarak sunulan ilk Amerikan borsa yatırım fonlarının başvuruları bulunuyor. Bu başvurularda; BlackRock, Fidelity, ARK Investments ve 21Shares gibi büyük varlık yöneticileri ön plana çıkıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala