bitcoinBTC/TRY
723.484,02 TL 0,66%
ethereumETH/TRY
43.377,85 TL 1,16%
tetherUSDT/TRY
27,11 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.716,98 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
13,88 TL 1,49%
usd-coinUSDC/TRY
27,15 TL 0,15%
staked-etherSTETH/TRY
43.297,04 TL 1,04%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,06%
cardanoADA/TRY
6,66 TL 0,81%
solanaSOL/TRY
532,08 TL 0,77%

Paylaş

JPMorgan’a Göre Bitcoin Gerçek Fiyatının Altında

JPMorgana Göre Bitcoin Gerçek Fiyatinin Altinda

Kripto para piyasaları son dönemde oldukça dalgalı bir grafik izliyor. Özellikle Terra ekosisteminde yaşanan çöküş sonrası fiyatın gerileme yaşayan Bitcoin (BTC), 30.000 dolar bandının altına fiyatlanıyor. Ancak ABD’nin en büyük bankasına göre Bitcoin’in (BTC) fiyatı, olması gerekenin altında.

JPMorgan'a Göre Bitcoin Gerçek Fiyatının Altında

JPMorgan’a Göre Bitcoin 38.000 Dolar Olmalı

Lider kripto Bitcoin (BTC) fiyatı diğer altcoin’lere de oldukça etki ediyor. Ancak lider kripto şu anda 69.000 dolarlık ATH seviyesinden yüzde 62 aşağıda fiyatlanıyor. ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan’a göre ise Bitcoin’in esas olması gereken fiyat şu andaki fiyattan yüzde 28 daha yüksek olmalı.

Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere bankanın stratejistleri, Bitcoin’in bulunduğu noktanın gerçek fiyattan 8.000 dolar aşağıda olduğunu söylüyor:

“Geçtiğimiz ay yaşanan kripto piyasası düzeltmesi, bir önceki Ocak/Şubat ayına göre daha çok kapitülasyona benziyor. İleriye dönük olarakvBitcoin ve kripto pazarları için grafikleri yukarı yönlü görüyoruz”

Diğer taraftan her ne kadar Terra ekosisteminin çöküşü önemli itibar hasarına neden olsa da JPMorgan bunu risk sermayesi finansmanı üzerinde önemli bir etkisi olmayacağına inanıyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala