JPMorgan, DeFi’ın Büyüme Potansiyeline İnanıyor

jpmorgan-defiin-buyume-potansiyeline-inaniyor

Bankacılık devi JPMorgan, sunduğu son araştırma notunda, merkeziyetsiz finans (DeFi) sektörünün her ne kadar henüz yeni olsa da büyümek için bolca alanı olduğunu açıkladı.

JPMorgan baş analisti Nikolaos Panigirtzoglou, sektörün henüz emekleme aşamasında olduğunu belirtirken şu ifadelere yer verdi:

“DeFi’nin hala erken aşamada olduğuna ve bu nedenle zaman içinde büyüme potansiyeline sahip olduğuna şüphe yok.”

defi hangi alanda buyuyecek turan sert

JPMorgan, DeFi Sektörünü Destekliyor

DeFi Pulse verilerine göre, çeşitli DeFi protokollerinde kilitlenen varlık miktarı, bir yıl önce yaklaşık 13 milyar dolarken, şu anda 111 milyar dolara yükselmiş durumda. Rapora göre Ethereum ise tek başına DeFi pazarının yüzde 70’ini oluşturuyor.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ise geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in yatırım yapılabilir tek varlık olduğunu savunmak için DeFi’nin karşılaştığı risklere dikkat çekmişti. Ek olarak, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Yöneticisi Caroline Crenshaw, şeffaflıktan yoksun olduğunu iddia ettiği DeFi için sağlam bir düzenleyici çerçeve oluşturma ihtiyacını vurgulayarak DeFi karşıtı isimlerin arasına girmişti.

Son olarak en popüler DeFi protokollerinden biri olan Uniswap’ın SEC tarafından bir soruşturma altına olduğunu hatırlatalım.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.947,68 TL 0,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.470,37 TL 0,43%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,58%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.088,58 TL 2,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,09%
solana
Solana (SOL) 1.246,38 TL 1,47%
xrp
XRP (XRP) 8,19 TL 0,67%
terra-luna
Terra (LUNA) 839,65 TL 4,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,93 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala