bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 70,640.93 0.14%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,510.22 1.79%
bnb
BNB (BNB) $ 623.55 4.03%
solana
Solana (SOL) $ 171.70 0.97%
xrp
XRP (XRP) $ 0.607472 1.37%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.583531 1.16%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.199069 0.08%

JPMorgan: Bitcoin’in Artan Popülerliği Altına Zarar Verecek

jpmorgan bitcoinin artan populerligi altina zarar verecek

Bankacılık devi JPMorgan’a göre, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e artan talepleri nedeniyle altını zor günler bekliyor.

Bankanın araştırmasına göre, Ekim ayından beri altının borsada işlem gören fonlarından yaklaşık 7 milyar dolar aktı. Aynı dönemde, önde gelen dijital varlık yönetimi şirketi Grayscale Bitcoin Trust’a ise 2 milyar dolarlık bir giriş oldu. Ayrıca, Grayscale’in yönetimi altındaki varlık sayısı ilk kez 10 milyar dolara ulaştı.

JPMorgan stratejistleri tezin doğru çıkması durumunda altının zarar göreceğini söylüyor:

“Bu orta ila uzun vadeli tez doğru çıkarsa, altının fiyatı önümüzdeki yıllarda yapısal bir rüzgar dalgasından zarar görür.”

Altın, bu değişikliğin olumsuz etkisini şimdiden hissetmeye başladı. Altının çeyreklik bazda fiyatı %1.5 düşerken, Bitcoin çeyreklik bazda %71 değer kazandı. Son zamanlarda Bitcoin’e para yatıran bazı halka açık şirketler, Bitcoin’in bir rezerv varlık ve enflasyon önlemi olarak çekiciliğini artırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala