Anasayfa Kripto Paralar JP Morgan CEO’su: Kripto Paralardan Nefret Etmek İstemiyorum

JP Morgan CEO’su: Kripto Paralardan Nefret Etmek İstemiyorum

Kripto paralar karşı olumsuz duruşu ile bilinen JP Morgan CEO'sunun tavrını kısmen de olsa değiştirdiği görülüyor. Jamie Dimon, Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu'nda CNBC'ye konuştu ve kripto paralardan nefret etmek istemediğini dile getirdi...

0
Jamie Dimon Bitcoin JP Morgan

JP Morgan CEO’su Jamie Dimon, 2017’de Bitcoin’i sert bir dille eleştirenlerdendi. Dimon, kripto para biriminin sıfırlanacak bir aldatmaca olduğunu söylemişti. Şimdi, kripto para piyasası patladı ve Dimon kripto paralardan nefret etmek istemediğini söyledi.

Asıl Önemli Olan Blockchain Teknolojisi

Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda CNBC’ye konuşan Dimon, bir zamanlar 20.000 dolar olan Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 82 oranında eriyerek 3.572 dolara düşmesi gerçeğinden hiç hoşlanmadığını söyledi. Buna rağmen Dimon, dolaylı olarak gerçek bir teknoloji olduğunu söylediği Blockchain’i övmekten geri durmadı. Blockchain hakkında konuşan Dimon, “Blockchain gerçek bir teknoloji. Sadece güncel tutulan ve herkesin erişebileceği bir veritabanı.” değerlendirmesinde bulundu.

Geçmişte Dimon, kripto para birimlerini sık sık küçümsüyordu. Bitcoin’in sık sık aldatmaca olduğunu dilinden düşürmeyen CEO, kripto para birimi yatırımcılarının aptal olduğunu dahi söylüyordu. Şimdilik Dimon’ın kripto para birimine karşı olan tutumunu biraz daha yumuşatmış durumda. Bitcoin fiyatı Dimon’ın kastettiği gibi 2017 yılının sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktıktan sonra düştü, ancak sıfırlanmadı. Kimi analist Bitcoin fiyatında dibi görüldüğünü ve 2019’un ikinci veya üçüncü çeyreğinden itibaren yükselişe geçeceğini söylüyorlar.