Jeremy Siegel: BTC, Enflasyona Karşı Altının Yerini Alıyor

jeremy siegel btc enflasyona karsi altinin yerini aliyor 2

Pennsylvania Üniversitesi Wharton Okulu’nda Finans Profesörü Jeremy Siegel Bitcoin (BTC) ve enflasyon hakkında açıklamalarda bulundu. Jeremy Siegel Bitcoin’in genç yatırımcılar arasında popülerlik kazandığına inanıyor. Ayrıca CNBC ile yapılan bir röportajda Siegel, Bitcoin‘i, enflasyon riskinden korunma aracı olarak gördüğünü vurguladı.

Jeremy Siegel: BTC Enflasyon Riskinden Korunma Aracı Oluyor

Küresel finans ekosisteminde adını sıkça duyduğumuz Pennsylvania Üniversitesi Wharton Okulu’nda Finans Profesörü Jeremy Siegel, Bitcoin‘in özellikle yeni neslin gözdesi olduğunu vurguladı. Bu ilgi ile beraber Siegel, zamanla Bitcoin‘in enflasyon riskinden korunma aracı olduğunu düşünüyor. Siegel konu ile ilgili olarak şu şekilde konuştu:

jeremy siegel btc enflasyona karsi altinin yerini aliyor
Pennsylvania Üniversitesi Wharton Okulu’nda Finans Profesörü Jeremy Siegel

Gerçekle yüzleşelim, bence genç yatırımcıların çoğunun kafasında bir enflasyon koruması olarak Bitcoin (BTC) altının yerini aldı. Dijital paralar artık Y kuşağının yeni altınları olabilir. Genç neslin, Bitcoin’i altının yerine geçtiği bir gerçek.

Ayrıca altının performansı hakkında da yorum yapan Siegel, emtianın hayal kırıklığı yaratmaya devam ettiğini söyledi.

Bu konuda Siegel yanlız değil. Onu gibi düşünen bir diğer isimde ABD merkezli önde gelen bir riskten korunma fonu yöneticisi ve Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio var. Ray Dalio ise konu ile ilgili olarak, yatırımcıların Bitcoin‘i tıpkı altın gibi bir servet deposu olarak görmeye başladıklarını ve aynı zamanda enflasyon koruması olarak görmeye başladıklarını belirtti.

Son olarak bugün ülkemizde 2021 yılının son enflasyon verisi açıklandı. Enflasyon verilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 485.646,15 TL 7,49%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.915,52 TL 7,67%
tether
Tether (USDT) 13,32 TL 0,84%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.924,24 TL 6,33%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,31 TL 1,11%
cardano
Cardano (ADA) 13,58 TL 1,63%
solana
Solana (SOL) 1.220,74 TL 7,69%
xrp
XRP (XRP) 7,99 TL 4,30%
terra-luna
Terra (LUNA) 843,37 TL 0,39%
polkadot
Polkadot (DOT) 244,63 TL 11,25%
Bağlantıyı kopyala