Japonya’da Kritik SVB Toplantısı

Japonyada Kritik SVB Toplantisi

ABD ve Avrupa’da yaşanan banka krizleri Japon yetkilileri harekete geçti. Japon hükümeti ve merkez bankası yetkilileri, SVB’nin iflası sonrasındaki gelişmeler konusunda kritik bir toplantı gerçekleştirecek. Toplantıya Japonya Maliye Bakanlığı, Finansal Hizmetler Ajansı ve BOJ yetkilileri katılacak.

Silicon Valley Bank‘ın etkilerinin Asya’da sınırlı olabileceği belirtiliyordu. ABD‘deki bankaların yaşadığı sorunlara Avrupalı Credit Suisse’nin eklemesi ise endişeleri artırdı. Japon yetkililer, finans sektöründe yaşanan krizin yansımalarının ele almak için bir araya gelecekler. Japonya Merkez Bankası, Maliye Bakanlığı ve Finansal Hizmetler Kurumu, eylül ayından bu yana ilk kez bir araya gelecek. Katılımcılar arasında Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Maliye Bakan Yardımcısı Masato Kanda, BOJ yönetici direktörleri Shinichi Uchida ve Tokiko Shimizu ile FSA Komiseri Junichi Nakajima yer alıyor. Toplantının saat 10.45’te başlaması bekleniyor.

Japonyada Kritik SVB Toplantisi2

Japonya Merkez Bankası, Maliye Bakanlığı ve Finansal Hizmetler Kurumu, eylül ayından bu yana ilk kez bir araya gelecek. Katılımcılar arasında Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Maliye Bakan Yardımcısı Masato Kanda, BOJ yönetici direktörleri Shinichi Uchida ve Tokiko Shimizu ile FSA Komiseri Junichi Nakajima yer alıyor.

Credit Suisse, dün İsviçre Merkez Bankası’ndan 54 milyar dolar kredi alacağını duyurdu. Banka yöneticileri paniğin gereksiz olduğunu açıkladı. ABD ve Avrupa’da arka arkaya gelen sorunlar nedeniyle finans sektöründeki gerginlik sürüyor. ABD merkezli First Republic Bank’a da 30 milyar dolar likidite sağlandı. FDIC, First Republic Bank’ın 11 büyük bankadan 30 milyar dolarlık mevduat aldığını duyurdu.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.928,36 TL 2,80%
ethereumETH/TRY
33.617,85 TL 3,46%
tetherUSDT/TRY
19,20 TL 0,21%
bnbBNB/TRY
6.194,77 TL 1,64%
usd-coinUSDC/TRY
19,16 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
8,15 TL 3,23%
cardanoADA/TRY
6,90 TL 2,62%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 2,64%
staked-etherSTETH/TRY
33.616,13 TL 3,13%
matic-networkMATIC/TRY
21,16 TL 3,37%
Bağlantıyı kopyala