Japonya, Yüzde 30 Kripto Vergisini Hafifletmeye Hazırlanıyor

japonya yuzde 30 kripto vergisini hafifletmeye hazirlaniyorsdff

Kripto para birimlerinin benimsenmesi ile beraber bu alandaki çalışmaların sayısı da oldukça arttı. Özellikle kripto para birimlerine uygulanan vergi konusunda ülkeler çeşitli çalışmalar yapıyor. Son olarak Japonya, yerel kripto şirketleri için vergi gereksinimlerini hafifletmeye hazırlanıyor.

Japonya, Yüzde 30 Kripto Vergisini Azaltmak için Çalışmalar Yapıyor

Japon hükümeti, yerel finans ve teknoloji sektörlerindeki büyümeyi teşvik etmeye çalışırken yerel kripto şirketleri için vergi gereksinimlerini hafifletmeye hazırlanıyor.

japonya yuzde 30 kripto vergisini hafifletmeye hazirlaniyorasdd

kripto ihraç eden Japon şirketlerinin, bir satıştan kar elde etmemiş olsalar bile, varlıkları üzerinden belirlenmiş bir yüzde 30 kurumlar vergisi oranı ödemeleri gerekiyor. Bu nedenle, yerel olarak kurulmuş birçok blockchain firmasının ve yeteneğinin son birkaç yılda başka bir yerde mağaza açmayı seçtiği bildiriliyor.

Bunun yanında daha yumuşak kripto vergisi kurallarının Ocak ayında parlamentoya sunulması ve Japonya’nın 1 Nisan’da başlayacak bir sonraki mali yılında yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Japonya’nın iktidar partisi Liberal Demokrat Parti’nin (LDP) vergi komitesi bir toplantı gerçekleştirdi. Bununla beraber kripto şirketlerinin çıkardıkları token’lardan elde ettikleri kağıt kazançlar üzerinden vergi ödeme zorunluluğunu kaldıran ilk olarak Ağustos ayında masaya yatırılan bir teklifi onayladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
441.288,14 TL 2,10%
ethereumETH/TRY
30.266,58 TL 2,18%
tetherUSDT/TRY
18,85 TL 0,19%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.906,67 TL 2,84%
xrpXRP/TRY
7,79 TL 0,90%
binance-usdBUSD/TRY
18,75 TL 0,34%
cardanoADA/TRY
7,30 TL 1,38%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 1,54%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 6,75%
Bağlantıyı kopyala