Japonya, 2023’te Stablecoin Yasağını Kaldırmayı Planlıyor

japonya 2023te stablecoin yasagini kaldirmayi planliyorasfdf

Kısa süre önce Terra Blockchain ekosisteminin stablecoini olan Terra USD (UST) çöküşü kripto endüstrisinde yeni bir dönemi başlattı. Japonya, yaşanan durum sonrasında yatırımcılarını korumak için stablecoin yasasını kabul etti. Japon düzenleyiciler, Tether (USDT) veya USD Coin gibi stablecoinlerin kullanımıyla ilgili bazı önemli kripto para birimi kısıtlamalarını yeniden değerlendiriyor.

Japonya, 2023’te Stablecoin Yasağını Kaldırmak için Harekete Geçiyor

Japonya’daki yeni stablecoin düzenlemeleri, yerel borsaların, varlıkların mevduat yoluyla korunması ve havale üst limiti koşulu altında stablecoin ticaretini yapmasına izin verecek. Raporda, stabilecoinler kullanılarak yapılan ödemeler yaygınlaşırsa, uluslararası havaleler daha hızlı ve daha ucuz hale gelebilir deniyor.

japonya 2023te stablecoin yasagini kaldirmayi planliyorasd

Japonya’da stablecoin dağıtımına izin verilmesinin Kara Para Aklamayı Önleme kontrolleriyle ilgili daha fazla düzenleme gerektireceğini söyledi. Japonya’daki stablecoin yasağını kaldırma önerileri hakkında geri bildirim toplamaya başladı.

Japonya’da sunulan kripto para birimi alım satım hizmetlerini önemli ölçüde etkileyecektir çünkü şu anda hiçbir yerel borsa USDT veya USDC gibi stablecoin’lerde alım satım sağlamıyor. Ayrıca belirtmek gerekirse Japon yetkililer son zamanlarda kripto ile ilgili düzenlemeler üzerinde aktif olarak çalışıyorlar. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.359,65 TL 0,60%
ethereumETH/TRY
29.999,09 TL 0,25%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.800,20 TL 0,64%
xrpXRP/TRY
7,74 TL 0,65%
binance-usdBUSD/TRY
18,79 TL 0,14%
cardanoADA/TRY
7,26 TL 1,65%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 2,41%
matic-networkMATIC/TRY
21,44 TL 0,08%
Bağlantıyı kopyala