bitcoinBTC/TRY
1.263.375,44 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
67.892,04 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.944,02 TL 0,41%
xrpXRP/TRY
18,96 TL 1,89%
solanaSOL/TRY
2.127,61 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
67.867,74 TL 0,26%
cardanoADA/TRY
16,99 TL 2,27%
dogecoinDOGE/TRY
2,95 TL 1,79%

Paylaş

Jamaika, CBDC Cüzdanını Kullananlara Hediye Verecek

jamaika cbdc cuzdanini kullananlara hediye verecek

Birçok ülke merkez bankası dijital para birimi (CBDC) çalışmalarına devam ederken, Jamaika Merkez Bankası’ndan CBDC’nin pilot uygulamasının başarıyla tamamlandığı haberi geldi. Ayrıca Jamaika Merkez Bankası söz konusu olan CBDC’yi 2022’nin ilk çeyreğinde ülke çapında başlatmayı planlıyor.

Jamaika, CBDC Cüzdanını Kullananlara 16 Dolarlık Hediye Verecek

Başbakan Andrew Holness, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, Jam-Dex adındaki dijital paranın resmen çıkarılmasının ardından devlet dijital cüzdanını aktive eden ilk 100 bin kişiye 16 dolar verileceğini açıkladı.

jamaika cbdc cuzdanini kullananlara hediye verecek 2
Başbakan Andrew Holness

Jamaika Maliye Bakanı Nigel Clarke, mevcut bir banka hesabı olan herkesin otomatik olarak JAM-DEX cüzdanı edinebileceğini söyledi. Hükümet, yeni CBDC’yi kullanmak için daha fazla teşvik de sunmayı planlıyor. Nigel Clarke konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

JAM-DEX’i kabul eden köşe dükkanları, satıcılar ne kadar çok olursa, o kadar kullanışlı hale gelir ve kullanımı o kadar yaygınlaşır. Köşe dükkanlarını, resmi topluluk işletmelerini ve elektronik cüzdanları JAM-DEX’te ödemeleri kolaylaştırmak için çabalıyoruz.

Jamaika Başbakanı Andrew Holness‘ın yapmış olduğu açıklama bazı Facebook kullanıcılar tarafından olumlu karşılanırken, bazıları da Jamaika hükümetinin hedefleri hakkındaki çekincelerini dile getirerek Holness’i bireyleri federal bankacılık sistemine rüşvet vermeye çalışmakla suçladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala