bitcoinBTC/TRY
1.096.233,36 TL 0,55%
ethereumETH/TRY
58.959,02 TL 0,98%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.606,44 TL 0,86%
xrpXRP/TRY
17,53 TL 1,06%
solanaSOL/TRY
1.741,20 TL 1,18%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
58.892,79 TL 0,93%
cardanoADA/TRY
10,94 TL 1,95%
dogecoinDOGE/TRY
2,36 TL 1,12%

Paylaş

İTÜ Blockchain’in Hedef ve Planları Neler? Avalanche Summit 2022

Barselona’da gerçekleşen Avalanche Summit 2022 etkinliğinde küresel olarak birçok önemli isim ve şirket yer aldı. Biz de BTCHaber olarak etkinliği yerinde takip ettik. Bununla beraber sektörün önde gelen isimleri ile röportajlar gerçekleştirdik. Avalanche Summit 2022 etkinliğinde İTÜ Blockchain Ekibi ile de bir röportaj gerçekleştirdik. Mikrofonumuzu İTÜ Blockchain ekibinden Ulaş Erdoğan’a uzattık.

Ekran goruntusu 2022 03 26 105505
İTÜ Blockchain ekibinden Ulaş Erdoğan

Avalanche Summit 2022 etkinliği konusunda genel bir değerlendirmede bulunan İTÜ Blockchain ekibinden Ulaş Erdoğan etkinlik ile ilgili olarak şunları söyledi:

Genel olarak gerek sektörel ve çok dijital olarak çalışmamız sebebiyle bu tarz etkinliklere çok ihtiyaç duyuyoruz. Burada hem beraber çalıştığımız insanları hem de sektördeki yeni gelişmeleri çok yakından görme fırsatı yakaladık. Ayrıca buraya Türkiye’den çıkıp gelmek bizim için çok güzel bir deneyim oldu. Hem yoğun bir iş temposundan sıyrılıp yine iş ile ilgili durumlar ile ilgileniyor olsak da çok güzel bir çalışma oldu bizim için. Ayrıca buraya asıl gelme sebeplerimizden birisi de Hackathon. Türkiye’deki Hackathon da güzel bir başarı elde etmiştik.

Ayrıca Avalanche Summit 2022 etkinliğinde özellikle Hackathon bölümüne katılım sağlayacakları için mutlu olduklarını söyleyen Ulaş Erdoğan genel olarak etkinliğin İTÜ ekibi için çok verimli geçtiğine de değindi. Bunun yanında sözlerine şunları da ekledi:

Böyle global bir Hackathon da çok iddialı konuşmak istemiyorum aslında. Çünkü Türkiye’de bu konuda fazla iddialı davranmıştık. Son günlerde büyük bir stres altına düştüm o kadar iddialı konuştuğum için bu yüzden bu sefer öğrenmek için geldik. Burada ürünümüzü gerçekleştireceğiz ve artık biraz da şans demek istiyorum.

İTÜ Blockchain ekibinden Ulaş Erdoğan ile yaptığımız bu röportajın tamamını yukarıdaki linkten tıklayarak izleyebilirsiniz. Ayrıca Avalanche Summit 2022 etkinliğinde yaşanan gelişmeleri ise aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

Avalanche Summit 2022’nin İlk Gününde Neler Oldu?

Avalanche Summit 2022’nin İkinci Günü Nasıl Geçti?

Avalanche Summit 2022’nin Üçüncü Günü Nasıl Geçti?

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala