İtalya, Borsa Kesintileri Yüzünden Binance’e Dava Açtı

italya borsa kesintileri yuzunden binancee dava acti

Son günlerde kripto para borsalarına attığı olumlu adımlarla bilinen İtalya, bu kez kripto borsası Binance ile ters düştü. İtalya, Binance’e toplu dava açtığını duyurdu. Bir grup İtalyan ve uluslararası yatırımcı, Binance’e 2021’den bu yana meydana gelen borsa kesintisindeki kayıplar için tazminat davası açtı.

İtalya’dan Binance’e Toplu Dava

Küresel kripto para borsası Binance, geçen yıl kritik ticaret zamanlarında platformunda kesintiler yaşamıştı. İtalya, bu kesintiler sırasında kullanıcıların uğradığı zararlar için tazminat davası açtı. Binance, açılan toplu dava sebebiyle perşembe günü İtalyan mahkemesine çıkacak.

italya borsa kesintileri yuzunden binancee dava acti

Bir grup İtalyan ve uluslararası Binance kullanıcısı, şirkete ve CEO’su Changpeng Zhao’ya karşı dava açtı. Yatırımcılar, kesintilerin ticaret pozisyonlarını değiştirmelerini zorlaştırdığını ve on milyonlarca dolarlık zarara yol açtığını bildirdi.

Ayrıca davacılar, Binance’in vadeli ve kaldıraçlı işlemler özelliğiyle de İtalyan regülasyonlarını ihlal ettiğini aktardı.

Kripto borsalarının zaman zaman yaptığı para çekme işlemlerini durdurma yöntemi birçok kullanıcı tarafından olumsuz karşılanıyor. Geçtiğimiz ağustos ayında kripto borsası Binance resmi Twitter hesabı üzerinden Ethereum Ağı’ndaki (ERC20) para yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak askıya alınacağını duyurmuştu.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
351.602,75 TL 1,09%
ethereumETH/TRY
24.712,77 TL 3,08%
tetherUSDT/TRY
18,41 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
18,42 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
5.114,96 TL 2,05%
xrpXRP/TRY
9,21 TL 3,42%
binance-usdBUSD/TRY
18,41 TL 0,24%
cardanoADA/TRY
8,49 TL 0,76%
solanaSOL/TRY
622,82 TL 4,64%
dogecoinDOGE/TRY
1,19 TL 1,85%
Bağlantıyı kopyala