İsviçre Bankası Julius Baer, Bitcoin ve Kripto Hizmetleri Sunacak

isvicre bankasi julius baer bitcoin ve kripto hizmetleri sunacak 2

İsviçre’nin 500 milyar dolarlık bankası Julius Baer, müşterilerine Bitcoin ve kripto para hizmetleri sunmak için çalıştığını açıkladı. Banka, küresel kripto piyasalarındaki mevcut karışıklığı, varlık sınıfı için potansiyel olarak belirleyici bir durum olarak görüyor.

Julius Baer’dan Bitcoin ve Kripto Hizmetleri Hamlesi

Zürih merkezli özel bir banka olan Julius Baer da kripto para dünyasına göz kırptı. Güncel stratejisini açıklayan banka kendini, “dijital varlıklar ve fiat dünyasının” kesişiminde konumlandırmak istiyor. Pilot programlar şimdilerde varlıklı müşterilere tavsiye, ticaret ve kripto para birimlerine yatırım yapma amacıyla uygulanıyor.

isvicre bankasi julius baer bitcoin ve kripto hizmetleri sunacak

Konuya ilişkin açıklama yapan Julius Baer CEO’su Philipp Rickenbacher şunları söyledi:

“Şu anda kripto endüstrisinde bir patlama anına tanık oluyoruz ve hepimiz 30 yıl önce dot-com balonunun patlamasından sonra ne olduğunu biliyoruz. Hayatlarımızı gerçekten değiştiren yeni bir sektörün ortaya çıkmasının yolu açılmıştı. Dijital varlıkların ve merkezi olmayan finansın aynı potansiyele sahip olduğuna inanıyorum”

Bloomberg‘e göre banka, müşterilerine kripto, DeFi ve Blockchain üzerine kendi araştırmalarını yapmayı ve nihayetinde varlık sınıfına yatırım ve ticaret konusunda düzenlenmiş tavsiyeler ve Baer’de bunu yapmaları için platform sağlamayı planlıyor. 

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
322.426,69 TL 1,07%
ethereumETH/TRY
17.687,36 TL 2,96%
tetherUSDT/TRY
16,69 TL 0,22%
usd-coinUSDC/TRY
16,70 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
3.595,68 TL 1,46%
binance-usdBUSD/TRY
16,75 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
5,22 TL 0,16%
cardanoADA/TRY
7,46 TL 0,33%
solanaSOL/TRY
542,62 TL 1,34%
dogecoinDOGE/TRY
1,09 TL 0,51%
Bağlantıyı kopyala