İsrail Menkul Kıymetler Otoritesi, Kripto Denetimi İçin Gaza Bastı

israil menkul kiymetler otoritesi kripto denetimi icin gaza bastiddfsfds

Kripto para sektörü BlockFi’ın ve FTX’in iflası ile beraber büyük bir darbe aldı. İsrail Maliye Bakanlığı, kripto varlıkların düzenlenmesi için tavsiye yayınladı. Ülkenin kripto para birimleri dünyasına girişini ilerletti diyebiliriz. Hal böyle olunca İsrail Menkul Kıymetler Otoritesi, kripto denetimi konusununda daha emin adımlar atmaya başladı.

İsrail Menkul Kıymetler Otoritesi, Kripto Denetimi Konusunda Harekete Geçti

İsrail Menkul Kıymetler Otoritesi (ISA), kripto varlıklar için devlet denetimini resmi olarak kuracak yeni yasal tanımlar önerdi. İsrail, kripto varlıklar için onları büyük ölçüde otoritenin altına alan ve sektöre daha fazla netlik sağlayabilecek yeni bir yasal yapı oluşturmak için ilerliyor.

israil menkul kiymetler otoritesi kripto denetimi icin gaza bastisdf

Konunun detaylarına inmek gerekirse otoritenin teklifine göre; ülke yasalarında yapılan değişiklikler kripto varlıkları mevcut menkul kıymetler düzenlemelerine sıkıştıracak. Aynı zamanda çoğu kriptoyu ISA tarafından denetlenen finansal yatırımlar olarak ele alacak.

Öte yandan yapılacak olan değişiklikler, varlıkları, finansal yatırım için kullanılan ve dağıtılmış bir defter kullanılarak aktarılabilen dijital değer temsilleri olarak tanımlayacak. Ayrıca kripto varlıklar, İsrail menkul kıymetler yasasında mevcut “finansal araçlar” kategorisi altına eklenecek.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
439.651,78 TL 0,12%
ethereumETH/TRY
31.305,22 TL 0,02%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.262,89 TL 1,17%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
7,72 TL 0,36%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,06%
cardanoADA/TRY
7,53 TL 0,28%
dogecoinDOGE/TRY
1,79 TL 1,14%
matic-networkMATIC/TRY
23,15 TL 0,65%
Bağlantıyı kopyala