İsrail, Dijital Ödemeler İçin Nakit Kullanımını Sınırlandırıyor

israil dijital odemeleri tesvik etmek icin nakit kullanimini sinirlandiriyor

Kripto para kullanımları genişlemeye başladı. Birçok ülkeden konuya ilişkin yeni gelişmeler geliyor. Son olarak Orta Amerika ülkesi Hondurasın da kripto paralara yeşil ışık yaktığını aktarmıştık. Bu kez İsrail, kripto ödemelerini teşvik etmek için yeni bir çalışma yapmaya başladı.

İsrail’den Dijital Ödemelerin Kullanımını Artırmak İçin Yeni Adım

İsrail, kripto para birimlerini benimsemeye teşvik etmek için yeni adımlar atıyor.

İsrail kolluk kuvvetleri, ülkedeki suç faaliyetlerini caydırmak ve dijital ödemeleri teşvik etmek amacıyla bugün nakit işlemlere yeni sınırlamalar getirdiğini açıkladı.

israil dijital odemeleri tesvik etmek icin nakit kullanimini sinirlandiriyor

Gelecekte İsrail, müstakil evler için de 58.660 dolar üzerinde nakit ödeme yapılmasını yasaklamayı planlıyor.

İsrail Vergi Dairesi‘ni (ITA) temsil eden ve yasanın uygulanmasından sorumlu Tamar Bracha, geçtiğimiz günlerde, suç gruplarının sıklıkla nakit kullandığı ve bunun önüne geçmek için böyle bir karar alındığını belirtti.

Birçok kişi, mevcut kısıtlamaların ülkede kripto paraları benimsemeye teşvik edeceğini düşünüyor.

Kripto fenomeni Lark Davis da bunlardan biri. Davis, Twitter’da İsrail’in yeni kararını değerlendirdi. Davis, konuyla ilgili şunları söyledi:

İsrail Pazartesi gününden itibaren 4.400 doların üzerindeki nakit ödemeleri yasaklayacak! Bu, bir araba, tasarım çanta veya başka herhangi yüksek fiyatlı ürün için nakit ödeme yapamayacağınız anlamına gelir.

Bu tür kısıtlamaları getiren ilk veya son ülke İsrail değil.

Bitcoin mi?

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
440.210,34 TL 2,13%
ethereumETH/TRY
34.098,42 TL 3,04%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.899,35 TL 2,07%
xrpXRP/TRY
6,85 TL 0,68%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 0,58%
binance-usdBUSD/TRY
17,93 TL 0,14%
solanaSOL/TRY
791,56 TL 4,40%
polkadotDOT/TRY
167,82 TL 2,39%
Bağlantıyı kopyala