İspanyolların Yüzde 7’si Kriptoya Yatırım Yapıyor

ispanyollarin yuzde 7si kriptoya yatirim yapiyorad

İspanya’nın menkul kıymetler piyasası otoritesi CNMV tarafından yürütülen bir ankete göre, İspanyol halkının yüzde 6,8’i kripto para birimlerine yatırım yapıyor.

CNMV Anketine Göre İspanyollar Kriptoya Yatırım Yapıyor

İspanya’nın menkul kıymetler piyasası otoritesi CNMV, bu yılın başlarında yeni kripto reklam uyarıları getirdikten sonra bile risklerin yeterince anlaşılmamasından endişe duyduğunu söyledi. CNMV’nin çalışması, FC Barcelona futbol yıldızı Andrés Iniesta gibi etkileyicilerin katılımının insanları gereksiz riskler almaya teşvik edebileceği endişelerine yanıt olarak Ocak ayında açıklanan kripto reklamlarına yönelik bir baskıyı takip ediyor.

ispanyollarin yuzde 7si kriptoya yatirim yapiyoradd

Görüşülen on kişiden dokuzu kriptoya yatırım yapmanın riskleri hakkında bilgi gördüğünü hatırlasa da, düzenleyici sektör hakkında genel bir farkındalık eksikliğinden endişeli görünüyor. Çalışma, nüfusun yarısından fazlasının kripto reklamlarındaki uyarıların okunması kolay ve yeterince büyük olduğunu düşünüyor.

Anket şirketi Análisis Investigación ile yürütülen çalışma 1.500 yetişkini içeriyordu ve bu yıl Mayıs ve Haziran aylarında gerçekleştirildi.

Düzenleyici tarafından yayımlanan özete göre;

Kripto yatırımcılarının yüzde 40’ının kripto para birimlerinin yasalarla düzenlendiğini düşünmesi ve yüzde 29’unun diğer yatırımlarla aynı risklere sahip olduğunu düşünmesi çarpıcı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
388.901,11 TL 7,79%
ethereumETH/TRY
31.140,09 TL 6,26%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
17,97 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.076,52 TL 8,31%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 9,31%
cardanoADA/TRY
8,43 TL 13,25%
solanaSOL/TRY
650,11 TL 11,92%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 14,08%
Bağlantıyı kopyala