İş Portföy’ün Blockchain Teknolojileri Karma Fonu Yatırımcılara Sunuldu

Abone Ol:google-news
0
28/04/2021

İş Portföy, blokzinciri teknolojilerine yatırım imkanı tanıyan fonunu yatırımcılara sundu. 

İş Portföy, “Blockchain Teknolojileri Karma Fon” ile bir ilke imza attı. Fonun satışı 28 Nisan 2021 itibariyle başladı. Fon, hisse senedi piyasalarına ilgi duyan yatırımcıların portföylerini çeşitlendirmelerine imkan tanıyacak. İş Portföy Genel Müdürü Tevfik Eraslan, konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Günümüzde yatırımcılar, fonların portföylerindeki kaynakları spesifik olarak hangi alana yatırdıklarıyla ilgilenmekte ve tercihlerini buna göre oluşturmaktadır. Sürdürülebilirlik, teknoloji ve yenilikçilik gibi kavramlardan gücünü alarak gelişim ve büyüme potansiyeli sunan spesifik sektörlerdeki getiri imkânlarına ortak olma fikri yatırımcıları heyecanlandırmakta ve ilgilerini çekmektedir. İş Portföy olarak son dönemde özgün teması olan fonların kurulması ve yatırımcılara sunulması üzerine yoğunlaşıyoruz ve bu kapsamda tematik fon ailemizi İş Portföy Blockchain Teknolojileri Karma Fon ile genişletiyoruz. Son yıllarda enerjiden sağlığa, turizmden finansa kadar birçok sektörde faaliyet gösteren şirketler tarafından kullanımı yaygınlaşan blockchain teknolojisi, bireylerin iş yapış şeklinden, varlıklarını yönetme alışkanlıklarına, makine ve araçlarını kullanma alışkanlıklarından kimlik bilgilerini kanıtlamaya kadar birçok alanda insan/toplum hayatını değiştirme potansiyeli taşıyor. Fon’umuz, global ölçekte blockchain teknolojileri temasıyla uyumlu, bu sektördeki gelişmeleri temsil eden yerli veya yabancı şirketlerin ihraç ettiği hisse senedi ve özel sektör borçlanma araçlarına yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için uygun olabilecektir.”

Eraslan, fonun Türkiye’de bu yatırım temasıyla oluşturulan ilk fon olduğuna dikkat çekiyor. Bununla birlikte, fon portföyüne kripto varlık ve kripto para işlemleri dahil edilmeyecek. Riskin dağıtılması prensibini benimseyen fonun, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 1 ila 7 arasındaki risk ölçeğindekş risk seviyesi 6 olarak belirtiliyor. 

İş Portföy Blockchain Teknolojileri Karma Fon, TEFAS’ta işlem görecek. 

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.041 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 269.374,62 TL 0,20%
ethereum
Ethereum (ETH) 16.170,92 TL 0,23%
tether
Tether (USDT) 8,61 TL 0,51%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.593,00 TL 0,62%
cardano
Cardano (ADA) 10,06 TL 0,19%
xrp
XRP (XRP) 4,99 TL 0,32%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,51 TL 0,39%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,56 TL 2,30%
polkadot
Polkadot (DOT) 108,00 TL 1,81%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,52 TL 0,06%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap