IRS, Kripto Para Cüzdanlarına Müdahelede Bulunabilecek Hacker’lar Arıyor

Abone Ol:google-news
0
30/04/2021

Daha fazla kişi fonlarını güvence altına almak için donanım cüzdanlarına geçtikçe ABD’nin gelir idaresi kurumu IRS, ceza soruşturmalarında bu cüzdanlara erişmek için yeni yöntemler arıyor.

VICE’ta yer alan bir habere göre bu yılın Mart ayında IRS, web sitesinde yayınlanan bir belgeye göre kripto para donanım cüzdanlarına girmek için yardım arıyor. Belgede, IRS’in ceza soruşturma alanının ve Dijital Adli Tıp Birimi’nin, yeni işe alınacak kişilerden soruşturmalarla ilgili olan kripto para cüzdanları hacklemek için çözümler bulmalarını istediği belirtiliyor. 

“Kripto para birimleri tarafından sağlanan ademi merkeziyetçilik ve anonimlik, geleneksel yasa uygulama ve düzenleyici kuruluşların kapsamı dışında değerli bir şeyin depolanması ve değiş tokuşu için bir ortam teşvik etti. Bu kriptografik bulmacanın önemli bir noktası var. Kuruluşlardan kaçılmış oluyor. Bu kripto para cüzdanlarında milyonlarca, hatta belki milyarlarca dolar var.”

Donanım cüzdanlarının güvenliği, araştırmacılar için bir sorun teşkil ediyor. Belge, kurumların bir vakanın parçası olarak bir donanım cüzdanına sahip olabileceğini, ancak şüpheli kabul etmezse ona erişilemeyebileceğini belirtiyor. Bu, yetkililerin “para birimlerinin hareketini etkin bir şekilde soruşturamayacağı” ve fonların “kaybedilmesini ve geri alınmasını” önleyemeyeceği anlamına gelir.

Bu nedenle IRS, araştırmacıların donanım cüzdanlarını hacklemek için çözümler üretmesini istiyor. En önemlisi, IRS tek seferlik bir çözüm istemiyor; ileriye dönük birçok durumda güvenilir bir şekilde kullanabileceği araçlar istiyor.

Belgede,  “Bu sözleşmenin açık sonucu, siber güvenlik araştırmalarını, bir dijital adli tıp laboratuvarında eğitilebilen ve takip edilebilen ölçülü, tekrarlanabilir, tutarlı dijital adli tıp süreçlerine dönüştürmektir” ifadeleri yer alıyor.

Kaynak: U.Today

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.019 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 317.321,95 TL 1,63%
ethereum
Ethereum (ETH) 24.567,57 TL 4,40%
tether
Tether (USDT) 8,67 TL 0,35%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.500,87 TL 3,60%
cardano
Cardano (ADA) 15,00 TL 2,94%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 3,24 TL 1,62%
xrp
XRP (XRP) 8,35 TL 3,40%
polkadot
Polkadot (DOT) 217,22 TL 3,96%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,67 TL 0,23%
uniswap
Uniswap (UNI) 233,78 TL 4,61%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap