Iris, Nasdaq’taki İlk Halka Arzını 231 Milyon Dolara Yükseltti

iris nasdaqtaki ilk halka arzini 231 milyon dolara yukseltti

Avustralya merkezli Bitcoin madencilik şirketi Iris Energy, Nasdaq’taki ilk halka arzını (IPO) 231 milyon dolara yükseltti. Bitcoin madencilik şirketi yaptığı açıklamada; 8.26 milyon hissesinin teklifi için nihai fiyatın hisse başına 28 dolar olarak belirlendiğini söyledi. Bu, daha önce ilan edilen hisse başına 25 ila 27 dolar arasındaki fiyat aralığını aştı. Yani Iris Energy’nin değeri yaklaşık 1,5 milyar dolar olacak.

Iris Energy, Nasdaq’taki hisselerini “IREN” kodu ile listeleneceğini söyledi. Ayrıca Iris Energy‘nin listelenmesi, Pennsylvania merkezli enerji firması Stronghold Digital’in bir ABD halka arzında 127 milyon dolar toplamasının ardından bir aydan kısa bir süre sonra geldi.

bitcoin madenciligi 5 1280x720 1

Iris Energy’nin Halka Arzı Bitmain’e Gidecek

Avustralya merkezli Bitcoin madencilik şirketi Iris Energy geçen ay ayrıca, en son halka arz prospektüsüne göre, yıllık yüzde 12 faizli ve gelecek yıl Ekim ayında vadesi dolacak olan toplam 115,5 milyon dolarlık konvertibl tahvil ihraç etti.

Görünüşe göre Iris Energy‘nin sermayesinin çoğu borç yoluyla toplandı. Halka arz şimdiye kadar Bitcoin madencilik donanımı üreticisi Bitmain’in cebine gidecek.

Iris Energy, halka açık çoğu Bitcoin madencilik firması arasında yaygın olan sözde “Hodl” stratejisini benimsemez. Iris Bunun yerine, çıkardığı tüm Bitcoin’leri satıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 741.894,18 TL 0,32%
ethereum
Ethereum (ETH) 56.838,73 TL 2,89%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.959,79 TL 2,43%
tether
Tether (USDT) 12,87 TL 0,23%
solana
Solana (SOL) 2.614,00 TL 1,99%
cardano
Cardano (ADA) 21,11 TL 0,96%
xrp
XRP (XRP) 13,26 TL 0,65%
polkadot
Polkadot (DOT) 497,72 TL 0,36%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,86 TL 0,21%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,80 TL 0,18%
Bağlantıyı kopyala