bitcoinBTC/TRY
721.694,15 TL 0,13%
ethereumETH/TRY
43.238,19 TL 0,64%
tetherUSDT/TRY
27,11 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.708,85 TL 0,17%
xrpXRP/TRY
13,85 TL 1,12%
usd-coinUSDC/TRY
27,10 TL 0,13%
staked-etherSTETH/TRY
43.234,94 TL 0,71%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,37%
cardanoADA/TRY
6,64 TL 1,37%
solanaSOL/TRY
529,64 TL 0,14%

Paylaş

İran’daki Madencilik Yasağı, Kripto Topluluğunda Tepkilere Yol Açtı

irandaki madencilik yasagi kripto toplulugunda tepkilere yol acti 1

Kripto madenciliği son zamanlarda en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. Kripto paraların düşüş yaşanmasından en çok etkilenen topluluklardan olan biri olan madenciler, İran‘da kripto faaliyetlerinin yüzde 95’ini oluşturuyor. Bunun yanı sıra İran‘da kripto madenciliği şirketlerine verilen elektriğin geçici olarak kesileceğini aktarmıştık. Bu durum kripto topluluğu tarafından tepkilere yol açtı.

İran’daki Kripto Madencilik Yasağına Tepkiler Büyüyor

İran’da kripto para madenciliğine yeniden getirilen yasak, yerel kripto topluluğunun tepki göstermesine neden oldu. Bu hafta, ülkenin elektrik dağıtım şirketi, elektrik kesintilerini gerekçe göstererek madencilerin faaliyetlerini askıya almaları gerektiğini belirtti.

irandaki madencilik yasagi kripto toplulugunda tepkilere yol acti

Geçtiğimiz günlerde İran‘ın yasa dışı kripto madenciliği için uyguladığı para ve hapis cezalarını artıracağını açıklamıştık. Ülke bu kez madenciliğin fişini geçici olarak keseceğini açıkladı.

Geçtiğimiz yıl kripto madencilerinin faaliyetleri sebebiyle birden fazla kez elektrik kesintileriyle uğraşan İran Elektrik Üretim İletim ve Dağıtım Şirketi, bu yaz sonuna kadar kripto madencilerinin operasyonları tekrar durdurmalarını söylemişti.

Ülke genelindeki tüm madencilerin neden faaliyetlerini durdurması gerektiğini de açık şekilde belirtmeyen İran’ın, bu tutumu ülkenin kripto topluluğu tarafından tepkilere yol açtı. Bazı kripto çiftliklerinin ülkenin elektrik kesintisi yaşamayan bölgelerinde faaliyet gösterdiğini dile getiren topluluk, bunun madencilere yapılan bir haksızlık olduğunu düşünüyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala