İran ve Rusya, Altınla Desteklenen Stablecoin Çıkarmak İstiyor

iran ve rusya altinla desteklene

Kripto para birimleri, bazı ülkelerde sıkı bir denetime alınmak istenirken, bazı ülkeler ise kripto para birimlerine daha sıcak bakıyor. İran ve Rusya da bu ülkeler arasında yer alıyor. Çıkan haberlere göre; İran Merkez Bankası, altınla desteklenen yeni bir kripto para birimini ortaklaşa çıkarmak için Rus hükümeti ile iş birliği yaptı.

İran ve Rusya, Altın Destekli Yeni Stablecoin Çıkarmayı Amaçlıyor

İran ve Rusya altınla desteklenen yeni bir kripto para birimini ortaklaşa çıkarmak için iş birliği gerçekleştirdi. Rusya Kripto Sektörü ve Blockchain Derneği’nin (RACIB) yönetici direktörü Alexander Brazhnikov’a göre, altın destekli bir stablecoin şeklinde çıkarılması bekleniyor.

Stablecoin, ABD doları, Rus rublesi veya İran riyali gibi fiat para birimleri yerine sınır ötesi işlemleri mümkün kılmayı amaçlıyor. Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada çıkarılacak Stablecoin’in Rusya’nın İran kargo gönderilerini kabul etmeye başladığı Astrakhan’daki özel bir ekonomik bölgede faaliyet göstereceği belirtiliyor.

iran ve rusya altinla desteklenen stablecoin cikarmak istiyordsfdsfgsdg

Bilgi Politikası, Bilgi Teknolojisi ve İletişim Komitesi üyesi Rus milletvekili Anton Tkachev, ortak bir stablecoin projesinin ancak Rusya’da dijital varlık piyasası tamamen düzenlendiğinde mümkün olacağını vurguladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.736,59 TL 2,02%
ethereumETH/TRY
30.336,00 TL 2,00%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.988,49 TL 3,50%
xrpXRP/TRY
7,78 TL 0,36%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
7,34 TL 0,88%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 1,00%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 2,20%
Bağlantıyı kopyala