bitcoinBTC/TRY
1.098.313,64 TL 2,09%
ethereumETH/TRY
59.373,70 TL 1,33%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.654,36 TL 1,27%
xrpXRP/TRY
17,70 TL 1,42%
solanaSOL/TRY
1.684,55 TL 5,65%
usd-coinUSDC/TRY
28,90 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
59.342,19 TL 1,38%
cardanoADA/TRY
11,17 TL 1,89%
dogecoinDOGE/TRY
2,34 TL 3,16%

Paylaş

iPhone hisse senedi planı askıya alındı

iphone hisse senedi

Apple ve Goldman Sachs, üzerinde çalıştıkları, tüketicilerin hisse senedi alıp satmasına olanak tanıyacak yatırım özelliğini askıya aldı. Projenin, piyasaların yönünü aşağı çevirmesi dolayısıyla duraklatıldığı iddia edildi.

Pandemi döneminden bu yana kullanıcılar için yatırım özelliği üzerinde çalışan Apple, iPhone hisse senedi haberleriyle gündeme gelmişti. Fazladan nakit parası olan iPhone kullanıcılarının Apple hisselerine para yatırabilmesini içeren çalışmalar ilerledi ve bu özelliğin 2022’de kullanıma sunulması planlandı.

Apple Card üç yıl önce büyük bir lansmanla piyasaya sürüldü. Ancak işletme, kullanıcı tabanı genişledikçe yasal düzenlemelere takıldı ve zarar etti. Bu yılın başlarında Goldman, Apple Card kullanıcıları için yıllık yüzde 4,15 getiri sunan yüksek faizli bir tasarruf hesabı açtı.

Cupertino,,Ca,/,Usa, ,August,27,2019:,Physical,Apple

Goldman ayrıca Apple’ın BNPL teklifinin de merkezinde yer aldı. Apple Pay Later adı verilen ürün, destek sayfasına göre “Apple Pay’i kabul eden çoğu web sitesi ve uygulamada” 50 ila 100 dolarlık alışverişler için kullanılabiliyor. Borçlular bir satın alma işlemini faiz ya da ücret ödemeden altı hafta içinde dört ödemeye bölebiliyor.

Bunun yanı sıra Goldman’ın bireysel bankacılıktan uzaklaşmasından önce, şirketin Apple ile ortaklığını genişletmenin yollarını incelediği belirtildi. Yakın zamanda Goldman, hem kartını hem de tasarruf hesabını American Express’e devretmek için görüşmeler yapıyordu.

Ancak kaynaklar, piyasaların yüksek faiz oranları ve yükselen enflasyonla çalkalandığı bir dönemde Apple ekibinin, insanların bir Apple ürününün yardımıyla borsada para kaybetmeleri halinde kullanıcı tepkisinden korktuğunu iddia etti. Zira iPhone üreticisi ve Goldman Sachs yön değiştirdi ve daha yüksek oranlardan yararlanan tasarruf hesaplarını piyasaya sürme planını uygulamaya koydu.

Öte yandan taraflardan konuya ilişkin herhangi bir resmi açıklama gelmedi.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala