Invesco ve Galaxy Digital, ETF Geliştirmek için Bir Araya Geldi

invesco ve galaxy digital etf gelistirmek icin bir araya geldi

Varlık yönetim şirketi Invesco, bir dizi kripto para birimi bağlantılı borsa yatırım fonu (ETF) geliştirmek adına Galaxy Digital ile el sıkıştı. Her iki şirketten de ortaklığa dair bir basın duyurusu yayınlandı. İkili, kapsamlı bir ETF paketi geliştirmeyi planladıklarını duyurdu.

Kapsamlı bir ETF paketinin içinde fiziksel olarak desteklenen dijital varlık ETF’lerin yer aldığını belirtelim.

Söz konusu plan, ürünlerin ABD’de listelenmesine odaklanıyor.

Invesco ve Galaxy Digital El Sıkıştı

İki şirket tarafından ortak bir basın duyurusu yapıldı. Bu duyuruda, ortaklığın detaylarında da bahsedildi. Yönetimi altında 2,1 milyar dolarlık varlığa sahip olan Galaxy Digital, müşterilerine kripto ve blockchain ekosisteminin her bir köşesine yatırım yapılabilir olma hedefiyle işlerini genişletiyor.

invesco ve galaxy digital etf gelistirmek icin bir araya geldi 2

Diğer yandan Invesco yöneticisi John Hoffman yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“Invesco, yatırımcıların, yenilikçi varlık sınıflarına erişimini demokratikleştirmek için ETF’leri kullanma konusunda uzun bir geçmişe sahip. imdi, pazar lideri Galaxy Digital ile ortaklığımız sayesinde, onların blockchain teknolojisi, dijital varlıklar ve kripto para birimi konusundaki uzmanlıklarını ürün yeteneklerimize dahil edebiliyoruz”

Invesco’nun ETF ve endeks birimi, son üç yılda varlıklarını iki katından fazla artırdı ve 471 milyar dolara ulaştı.

ETF’nin onaylanması durumunda hangi borsada işlem göreceği henüz bilinmiyor.

Bu arada mevcut durumda SEC‘ten onay bekleyen birçok ETF başvurusu bulunduğunu belirtelim.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 578.645,00 TL 0,44%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.475,65 TL 1,44%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.593,88 TL 4,51%
tether
Tether (USDT) 9,27 TL 0,50%
cardano
Cardano (ADA) 19,83 TL 1,24%
xrp
XRP (XRP) 10,20 TL 0,02%
solana
Solana (SOL) 1.467,37 TL 1,67%
polkadot
Polkadot (DOT) 381,39 TL 3,91%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,34 TL 4,37%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,26 TL 0,54%
Copy link
Powered by Social Snap