Instagram’ın NFT Özelliği 100 Ülkeye Daha Açılıyor

Mark Zuckerberg NFT Özelliğini 100 Ülkeye Daha Açiyoruz

Adını metaverse’den ilham alarak değiştiren Meta, NFT ve metaverse odaklı çalışmalarına son hız devam ediyor. Her ne kadar son dönemde bu çalışmaları sebebiyle zarar ettiğini açıklasa da yatırımlarına devam eden şirket, son olarak sosyal medya kolu Instagram için geliştirdiği NFT ürününü 100 ülkeye daha açtığını duyurdu.

Instagram’ın NFT Özelliği Dünyaya Açılıyor

Küresel olarak en aktif şirketlerden birisi olan Meta, bünyesinde birçok şirketi bulunduruyor. Bu şirketler arasında en öne çıkanlardan olan Instagram ise NFT konusunda sıkı çalışmalar içerisinde. Kısa bir süre önce Instagram’ın CEO’su tarafından açıklanan NFT testleri, günümüzde kısıtlı bir sanatçı topluluğu tarafından aktif olarak test ediliyor.

Son olarak Meta‘nın resmi Twitter adresi üzerinden paylaşıldığı üzere Instagram, NFT özelliğini 100 ülkede daha kullanılabilir kılıyor. Bu özellikle ile birlikte NFT’ler Coinbase cüzdanlarıdan takip edilebilecek ve NFT’ler Flow Blockchain ağı üzerinde saklanacak.

Bu çalışmalar ile birlikte Instagram üzerinde kullanıcılar paylaşımlarını NFT’leştirebilecek ve hatta satabilecekler. Son olarak bu çalışmaların Dapper tarafından da desteklendiğini belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
384.593,35 TL 8,65%
ethereumETH/TRY
30.412,08 TL 8,96%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.091,24 TL 7,52%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
6,07 TL 10,22%
cardanoADA/TRY
8,38 TL 13,14%
solanaSOL/TRY
659,27 TL 10,22%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 14,31%
Bağlantıyı kopyala