Instagram, NFT’ler için Ethereum, Polygon, Solana ve Flow Desteği Planlıyor

instagram nftler icin ethereum polygon solana ve flow destegi planliyor

Çatı şirketi Meta’nın kanatları altında olan Instagram’ın NFT entegrasyonu bir süredir konuşuluyordu. Şimdi çıkan haberlere göre Instagram; Ethereum, Polygon, Solana ve Flow ağları için NFT entegrasyonu planlıyor.

Instagram, NFT’ler için Ethereum, Polygon, Solana ve Flow’a Göz Kırptı

CoinDesk‘te yer alan habere göre, NFT dünyası için önemli Blockchain ağlarının bazıları Instragram‘a geliyor. Ethereum, Polygon, Solana ve Flow olarak sıralanan ağlar, Ethereum ve Bored Apes’in piyasa değeriyle lider olduğu dijital koleksiyon ticaretinin büyük çoğunluğuna ev sahipliği yapmasıyla dikkat çekiyor.

instagram nftler icin ethereum polygon solana ve flow destegi planliyor 2

İlk olarak pilot uygulama başlayacak. Bunun için de ilk adres ABD olacak.

Popüler sosyal medya platformu, MetaMask gibi popüler kripto cüzdanlarına da destek sağlamayı amaçlıyor. Kullanıcılar bu cüzdan entegrasyonu ile NFT sahipliğini kanıtlayabileceği gibi onları profilinde sergileyebilecek.

Bu hamle, NFT’lerin benimsenmesi açısından da oldukça önemli. Çünkü Instagram’ın aylık 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunuyor ve bunların birçoğu platformu zaten sanatını tanıtmak için kullanıyor.

Daha önce çıkan haberlere göre Instagram, NFT yayınlamak ve paylaşmak için kullanıcılardan ücret almayacak.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.250,23 TL 0,83%
ethereumETH/TRY
33.563,86 TL 0,84%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,67%
bnbBNB/TRY
6.240,88 TL 0,86%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,61%
xrpXRP/TRY
8,53 TL 2,63%
cardanoADA/TRY
6,75 TL 0,26%
staked-etherSTETH/TRY
33.486,96 TL 0,40%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,50%
matic-networkMATIC/TRY
20,92 TL 1,83%
Bağlantıyı kopyala