İngiltere’nin Kripto Düzenlemesi İlerlemeye Devam Ediyor

ingilterenin kripto duzenlemesi ilerlemeye devam ediyor

Kripto para birimleri kullanıcılar arasında yaygınlaşmaya devam ederken, ülkeler kripto düzenlemeleri konusunda adımlar atmaya devam ediyor. Son olarak İngiltere kripto düzenlemesini de içerecek olan yeni Finansal Hizmetler ve Piyasalar yasa tasarısını tartışmaya devam ediyor.

İngiltere’nin Kripto Düzenlemesi İçin Tarih Verildi

Kripto konusunda bir merkez olmayı planlayan İngiltere, kripto düzenlemesi konusunda çalışmaya devam ediyor. Bir Hazine sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, İngiltere’nin düzenleyicilere kripto üzerinde daha fazla yetki saplayabilecek olan geniş kapsamlı Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası’nın (FSMB) önümüzdeki bahara kadar yasalaşacağını belirtti.

ingilterenin kripto duzenlemesi ilerlemeye devam ediyor 2

FSMB hali hazırda Avam Kamarasında tartışıldı ve tasarının ikinci okunması Parlamentonun üst kanadı olan Lordlar Kamarası’nda 10 Ocak’ta yapılacak. Bu aşamadan sonra Lordlar Kamarası’ndan gelen herhangi bir değişikliğin dikkate alınacağı Avam Kamarası’na geri gönderilecek. Her iki meclis de aynı fikirde olduğunda, yasa tasarısı yürürlüğe girmeden önce yasa haline getirilebileceği Kral III. Charles’a gönderilecek. Hazine sözcüsünden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Bu, elbette önemli bir kilometre taşı ve sektörü yöneten AB (Avrupa Birliği) yasasının külfetli sayfalarının yürürlükten kaldırılması ve değiştirilmesi, kripto varlık teknolojisini benimsemeye yönelik önlemler dahil olmak üzere, yasa tasarısındaki hükümlerde önemli ilerleme kaydetmemizi sağlayacak.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.154,65 TL 1,89%
ethereumETH/TRY
30.635,79 TL 2,04%
tetherUSDT/TRY
18,84 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.127,84 TL 1,29%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 2,57%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
7,39 TL 1,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 3,49%
okbOKB/TRY
844,43 TL 2,18%
Bağlantıyı kopyala