İngiltere’nin İlk Kripto Para Ödemeli Kafesi Açıldı

ingilterenin ilk kripto para odemeli kafesi acildi

Kripto paralar artık hemen hemen her yerde karşımıza çıkmaya başladı. Reklamlarda, Twitter üzerindeki binlerce tweette, arkadaş ortamında konuşulan kriptolar, artık sıcak bir yuvaya da sahip. Öyle ki İngiltere‘de sadece kripto para kabul eden ilk kripto kafesi açıldı.

ingilterenin ilk kripto para odemeli kafesi acildi2

İngiltere’nin Kripto Kafesi Birçok Kriptoyu Destekliyor

Batı Londra’da yeni açılan Chai Ada isimli kafe, yedi kripto para birimini destekliyor. Kabul edilen kripto paraların listesi Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP ve Litecoin’i (LTC) içeriyor ve listenin daha da genişletilmesi bekleniyor.

Kafenin sahibi Tayyab Shafiq, ilerleyen dönemde daha fazla kripto para birimi sunmak istediğini söylüyor:      

“Hem Bitcoin hem de Ethereum en yüksek piyasa sermayesine sahiptir ancak aynı zamanda yüksek gaz ücretlerine de sahiptir, bu nedenle müşterilerin paralarının karşılığını en iyi şekilde almalarını sağlamak istedik.”

Shafiq, İngiltere’nin ilk kripto para kafesi olarak faturalandırılan işinin, kripto benimsemeyi ilerletmeye yardımcı olacağını belirtti.

Diğer taraftan kafe, aynı zamanda, NFT‘lerle de uğraştı ve müşterilere Rarible platformundan NFT’sini satın almaları için ömür boyu indirim vadetti.

Son olarak İngiltere’nin şu anda kripto para düzenleyicileri kısmında belirsiz bir atmosfere sahip olduğunu belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
435.690,76 TL 0,94%
ethereumETH/TRY
34.758,40 TL 2,56%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,17%
bnbBNB/TRY
5.726,52 TL 1,99%
cardanoADA/TRY
10,28 TL 1,54%
xrpXRP/TRY
6,80 TL 0,33%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,12%
solanaSOL/TRY
810,18 TL 3,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 11,94%
Bağlantıyı kopyala