İngiltere’de Kripto Para İşletmeleri İçin Düzenlemeler Artıyor

Abone Ol:google-news
0
26/08/2020

İngiltere’deki kripto para işletmeleri, ülkedeki düzenleyicilerin yeni planlarına dayanarak daha da büyük bir incelemeye tabi tutulacak. Financial Conduct Authority (FCA), Birleşik Krallık’taki tüm kripto para birimi faaliyetleri için mali yasalara sıkı bir şekilde uyulmasını zorunlu kılmaya devam ediyor.

FCA, Mali Suçları Kripto Para Birimlerine Genişletiyor

Yakın zamanda FCA tarafından piyasaya sürülen gözlemci, finansal suç raporlama gereksinimlerini ülkedeki kripto para işletmelerine genişletmeyi planlıyor. Hareket, Birleşik Krallık’taki kripto para birimi faaliyetlerinden alınacak en son uyum görevini oluşturuyor.

Yeni paradigmaya göre, kripto para borsaları ve cüzdan sağlayıcılarının, toplam yıllık gelirlerinden bağımsız olarak ayrıntılı finansal raporlar sunmaları gerekecek. Bu yeni gerekliliğin Ocak 2022’den itibaren yürürlüğe gireceği bildiriliyor.

FCA için planlanan uygulama, düzenleyicinin kara para aklamayı önleme gözetim faaliyetlerini güncelleme çabalarının bir parçasıdır. Belgenin bir parçası olarak FCA, bu tür önlemlerin kurumun düzenleyici protokollerinin “veri odaklı” olmasını sağlamaya katkıda bulunacağını savundu.

Rapordan bir alıntı şöyledir:

“Bu yaklaşımın, firmaların kara para aklama sistemlerini ve kontrollerini iyileştireceğini, kara para aklamanın fiili risklerini azaltacağını ve Birleşik Krallık finans sisteminin genel bütünlüğünü iyileştirmeye yardımcı olacağını düşünüyoruz. Düzenleme yapma şeklimizi dönüştürmek ve firmalar üzerindeki yükü azaltmak için veri ve veri analitiğini kullanmak, bu yılın başlarında duyurulan veri stratejimiz doğrultusunda ve bu stratejimize dayanıyor.”

Finansal suçları raporlama yasalarına kripto para işlerini dahil etmek için planlanan genişleme, AB’nin beşinci kara para aklama karşıtı yönergesi (AMLD-5) ile de uyumludur. Rapora göre, Mali Eylem Görev Gücü (FATF) 2018’de FCA’ya mali suç denetimini ve denetimini kendi gözetimi altındaki tüm firmaları kapsayacak şekilde genişletmesini tavsiye etmişti.

Kaynak: btcmanager

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.043 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.

https://www.btchaber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 275.646,68 TL 2,01%
ethereum
Ethereum (ETH) 17.149,30 TL 5,18%
tether
Tether (USDT) 8,64 TL 0,22%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.520,82 TL 3,14%
cardano
Cardano (ADA) 10,10 TL 1,33%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,56 TL 0,03%
xrp
XRP (XRP) 4,94 TL 3,73%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,64 TL 0,88%
polkadot
Polkadot (DOT) 107,21 TL 2,56%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,56 TL 0,60%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap