İngiltere’de Birçok Kripto Borsasının Reklam Yapması Yasaklandı

ingilterede bircok kripto borsasinin reklam yapmasi yasaklandi

Birleşik Krallık’ın reklam düzenleyicisi Advertising Standards Authority (ASA), en popüler kripto para borsalarından Coinbase ve Kraken olmak üzere 6 kripto borsasının reklam vermesini yasakladı.

ASA, CoinbaseKrakeneToroExmo, kripto komisyoncusu Coinburp ve Luno kripto borsası dahil olmak üzere altı kripto platformu ile ilgili şirketi içeren reklam ihlalleri hakkında birkaç karar yayınladı. Diğer taraftan ASA, pizza zinciri Papa John’s için de benzer bir karar yayınlamış durumda.

coinbase cfosu kripto paralarin yuzde 12si coinbasete

İngiltere’de Kripto Borsalarına Reklam Darbesi

İngiltere’nin kripto konusundaki hassasiyeti uzun süredir biliniyor. Ülkenin reklam düzenleyicisi kısa bir süre önce Floki Inu nazarında da benzer bir politika izlemişti. Bu karar ile birlikte, 7 reklam veya promosyonun tümü, “tüketicilerin deneyimsizliğinden sorumsuzca yararlanmak ve yatırımın riskini göstermemek” nedeniyle yasaklandı.

ASA, Coinbase’in Avrupa şubesinin, Temmuz 2021’de ücretli bir Facebook reklamında, “2010’da Bitcoin’de beş pound, Ocak 2021’de 100.000 poundun üzerinde bir değere sahip olacağını” belirten bir metin de dahil olmak üzere, özellikle “yanıltıcı” bir promosyon ortaya koyduğunu savunarak bu cezayı verdiğini söyledi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 487.811,39 TL 3,56%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.183,42 TL 1,13%
tether
Tether (USDT) 13,58 TL 0,29%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.919,27 TL 0,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,02%
cardano
Cardano (ADA) 14,26 TL 1,03%
xrp
XRP (XRP) 8,04 TL 0,28%
solana
Solana (SOL) 1.209,58 TL 6,16%
terra-luna
Terra (LUNA) 886,81 TL 0,55%
polkadot
Polkadot (DOT) 236,43 TL 2,42%
Bağlantıyı kopyala