bitcoinBTC/TRY
1.066.353,63 TL 1,13%
ethereumETH/TRY
57.995,02 TL 2,03%
tetherUSDT/TRY
28,90 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.513,16 TL 1,84%
xrpXRP/TRY
17,28 TL 1,71%
usd-coinUSDC/TRY
28,87 TL 0,03%
solanaSOL/TRY
1.567,00 TL 4,95%
staked-etherSTETH/TRY
57.951,13 TL 2,08%
cardanoADA/TRY
10,74 TL 3,48%
dogecoinDOGE/TRY
2,23 TL 2,75%

Paylaş

İngiltere Reklam Düzenleyicisi, Kripto Reklamlarına Uyarı Kılavuzu Yayınladı

ingiltere reklam duzenleyicisi kripto reklamlarina uyari kilavuzu yayinladi

İngiltere’nin Reklam Standartları Kurumu (ASA), kripto para birimi hizmetlerinin reklamını yapan 50’den fazla şirkete, yeni kılavuza uyduklarından emin olmak için reklamlarını gözden geçirmelerini tavsiye eden bir yaptırım bildirimi yayınladı.

İngiltere Reklam Düzenleyicisi’nden Kripto Reklamlarına Uyarı

İngiltere’nin Reklam Standartları Kurumu (ASA) 50 listenin daha önce ASA kararlarına tabi olan tüm firmaları içerdiğini söyledi. Bu şirketler arasında Coinbase (COIN), eToro, Luno ve Crypto.com yer alıyor.

ingiltere reklam duzenleyicisi kripto reklamlarina uyari kilavuzu yayinladi 2

ASA konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Bu bizim için bir ‘kırmızı alarm’, öncelikli sorunudur. Yakın zamanda tüketicileri yanılttıkları ve sosyal olarak sorumsuz oldukları için birkaç kripto reklamını yasakladık.

Yeni kılavuz, reklam verenlerin İngiltere’de kriptonun düzenlenmediğini ve yatırımların değerinin değişken olduğunu ve düşebileceğini açıkça belirtmesini gerektiriyor. Ek olarak, reklamlar yatırım kararlarının önemsiz, basit, kolay veya herkes için uygun olduğunu belirtmemeli veya satın almak için bir aciliyet hissi uyandırmamalı.

Kripto hizmetlerinin reklamını yapan şirketlerin, reklamlarının bu yönergeyi karşıladığından emin olmak için 2 Mayıs’a kadar süreleri var. Ardından uyumlu olmayan reklam verenler Mali Davranış Otoritesi’nin (FCA) mali gözlemcisine bildirilecek.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala