bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,311.77 0.19%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,172.89 1.36%
bnb
BNB (BNB) $ 602.11 0.30%
solana
Solana (SOL) $ 154.29 0.08%
xrp
XRP (XRP) $ 0.550698 2.56%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.510768 0.11%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.158103 2.29%

İngiltere Regülatörü Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı

ingiltere regulatoru kripto para yatirimcilarini uyardi

İngiltere’nin finans regülatörü Mali Tutum Otoritesi (Financial Conduct Authority – FCA), kripto para yatırımcılarını uyardı. Uyarıda, kripto paralardan kar elde etmek isteyen yatırımcılar hakkında “her şeyi kaybetmeye hazır olun” ifadeleri kullanıldı.

FCA, Pazartesi günü kripto para yatırımcılarını ilgilendiren bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Kripto paralara veya yatırımlara ve bunlarla bağlantılı kredilere yatırım yapmak, genellikle yatırımcıların çok yüksek riskler almasını içerir. Tüketiciler bu tür ürünlere yatırım yaparsa, tüm paralarını kaybetmeye hazırlıklı olmalıdır.”

Kurumun bu uyarısının ardında ise, fiyatın volatil olması, ürünlerin karmaşık bir yapıda olması ve ürünlerde yaşanacak herhangi bir sorun karşısında tüketicileri koruyacak düzenlemelerin olmaması gibi faktörler yer alıyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve önde gelen altcoin Ethereum (ETH), geçtiğimiz haftalarda oldukça sert yükselişler göstermiş ve son derece iyi bir performans sergilemişti. Günün ilk saatlerinde ise, Bitcoin ve Ethereum ciddi oranlarda düşüş kaydetti. Yayın saati itibariyle Bitcoin 35.603 dolar seviyesinden, Ethereum ise 1.122 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala