İngiltere Parlamento Grubu, Kripto Sektörünü Araştırıyor

ingiltere parlamento grubu kript

Kripto para sektörü birçok düzenleyici kurum tarafından araştırılıyor. İngiltere‘deki partiler arası bir parlamento grubu, mevcut düzenlemelerin durumunu ve ileriye dönük yolu belirlemek için yerel kripto sektörünü araştırıyor. İngiltere Parlamento Grubu yaptığı açıklamada, Kripto ve Dijital Varlıklar Tüm Parti Parlamento Grubu’nun (APPG) politika önerileri içeren bir rapor hazırlamak istediğini ve bulgularını hükümetle paylaşacağını belirtti.

İngiltere Parlamento Grubu’ndan Kripto Sektörününe Araştırma

Kripto paralar son dönemde belki de en çok merak edilen ve üzerinde en çok araştırma yapılan konulardan biri diyebiliriz. İngiltere Parlamento Grubu da kripto para birimlerini araştıranlar arasına dahil oldu.

CoinDesk‘in haberine göre; grup, İngiltere’nin dijital varlıkları düzenleme konusundaki mevcut yaklaşımı, yerel düzenleyicilerin rolü, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) potansiyeli gibi bir dizi konuda endüstri uzmanlarından, kripto servis sağlayıcılarından, düzenleyicilerden ve hükümet üyelerinden görüş alıyor.

ingiltere parlamento grubu kripto sektorunu arastiriyorasd

İskoç Ulusal Parti Milletvekili ve grubun başkanı Lisa Cameron, konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

İngiltere’nin gazdan ayağını çekmemesi ve hükümet ile düzenleyicilerin konu kripto ve dijital varlıklar söz konusu olduğunda taahhütlerini yerine getirmesi hayati önem taşıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
388.901,11 TL 7,79%
ethereumETH/TRY
31.140,09 TL 6,26%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
17,97 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.076,52 TL 8,31%
binance-usdBUSD/TRY
17,94 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 9,31%
cardanoADA/TRY
8,43 TL 13,25%
solanaSOL/TRY
650,11 TL 11,92%
dogecoinDOGE/TRY
1,25 TL 14,08%
Bağlantıyı kopyala