İngiltere Merkezli Yatırımcılar ‘XRP’ Diyor

ingiltere merkezli yatirimcilar xrp diyor

Dünyanın en değerli kripto varlıkları listesinde Ripple’ın XRP’si, altıncı sırada konumlanıyor. XRP’nin son birkaç ay içinde hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılar tarafından ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Yatırım platformu eToro da XRP ile ilgili bir rapor yayınladı. Rapora göre, İngiltere merkezli bireysel yatırımcılar arasında XRP en popüler kripto varlık konumunda.

İngiltere Merkezli Yatırımcılar için XRP Bir Başka

eToro’dan gelen bilgilere göre, İngiltere merkezli bireysel yatırımcılar, yılın üçüncü çeyreğinde diğer kripto varlıklar yerine XRP’yi tercih etti. XRP, ikinci çeyrekte yüzde 4’lük artış yaşadı. Yıllık bazda ise büyüme yüzde 105 oranında.

ingiltere merkezli yatirimcilar xrp diyor 2

XRP’den sonra ise Cardano (ADA) geliyor. Cardano, son üç ayda yüzde 11’lik, yıllık bazda ise yüzde 1230’luk yükseliş yaşadı.

Rapor hakkında konuşan eToro Kripto Piyasa Analisti Simon Peters, XRP’nin uzun vadeli potansiyeline inanan bir topluluk olduğuna dikkat çekti.

Başta da söylediğimiz gibi XRP, dünyanın en değerli altıncı kripto varlığı. XRP yıla, 0,22 dolarlık fiyatla başladı. Nisan 2021’de ise 1,9 doları gördü. Bunun sonrasında ise bir düzeltme geldi. Ancak, kripto varlığın, temmuz ayının sonundan bu yana istikrarlı bir büyüme kaydettiğini söyleyebiliriz. Haberin yazımı sırasında, CoinMarketCap verilerine göre, XRP, 1,14 dolardan işlem görüyor ve 53 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 764.220,53 TL 0,75%
ethereum
Ethereum (ETH) 61.680,28 TL 0,06%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.343,58 TL 1,37%
tether
Tether (USDT) 13,46 TL 1,26%
solana
Solana (SOL) 3.162,98 TL 3,27%
cardano
Cardano (ADA) 22,23 TL 2,74%
xrp
XRP (XRP) 13,14 TL 0,87%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,47 TL 0,14%
polkadot
Polkadot (DOT) 487,93 TL 1,08%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,81 TL 2,35%
Bağlantıyı kopyala