bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,311.77 0.19%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,172.89 1.36%
bnb
BNB (BNB) $ 602.11 0.30%
solana
Solana (SOL) $ 154.29 0.08%
xrp
XRP (XRP) $ 0.550698 2.56%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.510768 0.11%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.158103 2.29%

İngiltere Merkez Bankasından Dijital Para Sinyali

Ingiltere Merkez Bankasindan Dijital Para Sinyali

İngiltere Merkez Bankası yöneticisi Andrew Bailey Perşembe günü stablecoin ve CBDC’ler hakkında bir konuşma yaptı. İngiltere Merkez Bankası CBDC’ler için olası uygulamaları araştırıyor.

İngiltere Merkez Bankası yöneticisi Andrew Bailey, Pazartesi günü stablecoin’ler, Merkez Bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) ve ödemelerin geleceğine ilişkin geniş kapsamlı bir konuşma yaptı.

Konuşması sırasında Bailey, Bitcoin gibi dijital varlıkları eleştirdi.”Bana değerin kesinliğinin önemli olduğu ödemeler dünyasına uygun değillermiş gibi geliyorlar.” dedi ancak fiata bağlı sabit paraların “bazı yararlı faydalar sağlayabilecek” bir şey olduğunu da vurguladı.

Bailey, konuşmasının bir noktasında, hem stablecoin’lerin hem de CBDC’lerin bir arada var olduğu ve kullanıcı deneyimi perspektifinden birbirlerini tamamladığı olası bir geleceği ifade ediyor.

“Stablecoin’ler ve CBDC birbirini dışlamaz. Tasarım seçimlerine bağlı olarak, ya farklı ödeme seçenekleri olarak ya da tüketicilere bir CBDC’ye erişim sağlayan cüzdan gibi stablecoin ekosisteminin unsurları ile yan yana durabilirler. Ödemelerin geleceğinde özel ve kamu sektörünün birlikte çalışmasında büyük olasılıkla bir rol olacaktır.” dedi ve ekledi:

“Münhasır olmamakla birlikte, stabilcoinler ve CBDC, değişen talepleri karşılamanın ve ödemelerdeki sorunları azaltmanın tek yolu değildir. RTGS sistemlerinin yenilenmesi ve uyumlaştırılması da dahil olmak üzere mevcut altyapıyı geliştirmeye devam etmemiz gerekiyor. Bu çalışma paralel olarak devam edecek Birleşik Krallık’ın konsolide ve açık perakende ödeme altyapısı sunan Yeni Ödemeler Mimarisi gibi girişimler de var.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala