İngiltere Merkez Bankası Yetkilisinden Amazon Benzetmesi

ingiltere merkez bankasi yetkilisinden amazon benzetmesi

Kripto varlık piyasasındaki toparlanma devam ediyor. İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe, hem bu süreci değerlendirdi hem de bu süreçten sonra olabileceklere dair tahminlerini paylaştı.

İngiltere Merkez Bankası Yetkilisi: Çöküşten Kurtulan Amazon’a Rakip Olur

İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe, kripto piyasası çöküşünden kurtulanların, ABD’deki dot-com çöküşünden sonra Amazon ve eBay gibi geleceğin teknoloji şirketleri haline gelebileceğini söyledi.

ingiltere merkez bankasi yetkilisinden amazon benzetmesi 2
İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe

Bloomberg‘e Konuşan Cunliffe, konuşmasında şu sözlere değindi:

“Benim için analoji, 5 trilyon doların değerlerden silindiği dot-com patlamasıdır. Bir çok firma gitti ama teknoloji gitmedi. 10 yıl sonra geri geldi ve hayatta kalanların (Amazon’lar ve eBay’ler) baskın oyuncular olduğu ortaya çıktı”

Cunliffe’e göre piyasadaki mevcut belirsizliğe karşılık finansal sektörde büyük uygulamalar ve potansiyel var.

Önümüzdeki birkaç ay içinde kripto para birilmerine ne olursa olsun, kripto teknolojisinin ve finansmanının yoluna devam edeceği düşünülüyor. Cunliffe, sözlerini “Piyasa yapısında büyük verimlilik ve değişiklik olasılığı var” diyerek tamamladı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.853,71 TL 0,06%
ethereumETH/TRY
38.345,69 TL 0,48%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.282,42 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
10,53 TL 5,72%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,24%
staked-etherSTETH/TRY
38.301,97 TL 0,47%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,01%
solanaSOL/TRY
427,93 TL 3,13%
Bağlantıyı kopyala