İngiltere Merkez Bankası Yetkilisi Jon Cunliffe, Kripto Konusunda Uyardı

ingiltere merkez bankasi yetkilisi jon cunliffe kripto konusunda uyardie

Kripto para birimlerinin hızla yaygınlaşması ile beraber birçok isim kripto para birimleri ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunuyor. Bu kez kripto para birimleri ile ilgili olarak İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe bir açıklamada bulundu. Jon Cunliffe, yaptığı açıklamada, kripto para yatırımcılarının dünya çapında sıkılaşan finansal koşulların daha güvenli varlıklara yönelik ilgiyi artırdığını ve için gelecekte bizleri daha zor zamanlar beklediğini söyledi.

İngiltere Merkez Bankası Yetkilisi Jon Cunliffe, Kripto için Açıklama Yaptı

The Wall Street Journal tarafından düzenlenen yakın tarihli bir etkinlikte İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe, perakende yatırımcıların kripto para birimlerini gerçekten anlamadığını belirtti.

ingiltere merkez bankasi yetkilisi jon cunliffe kripto konusunda uyardiey
İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe

Wall Street Journal konferansında yükselen faiz oranlarının kripto para birimleri üzerindeki baskıyı artırıp artırmadığı sorulduğunda Cunliffe, “Evet, bu süreç devam ettikçe sanırım bir hareket göreceğiz” dedi.

Cunliffe, bunun yanında kripto para birimlerinin aslında perakende yatırımcılar tarafından finansal bir yatırım olarak görülmediğini de sözlerine ekledi. Ek olarak Jon Cunliffe, kripto para birimlerinin riskli menkul kıymetler olarak değerlendirilmesi gerektiğini de vurguladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.430,61 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
38.332,80 TL 0,71%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.271,14 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,45 TL 4,95%
cardanoADA/TRY
7,64 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
38.322,32 TL 0,77%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 0,83%
solanaSOL/TRY
427,73 TL 3,26%
Bağlantıyı kopyala