İngiltere Merkez Bankası Komitesi’nden Kripto Düzenleme Çağrısı

ingiltere merkez bankasi komitesinden kripto duzenleme cagrisidf

Kripto para birimlerinin hızlı bir şekilde gelişme kaydetmesi ile beraber bu alandaki düzenleme çalışmaları da hız kazanmış durumda. Son olarak İngiltere Merkez Bankası Mali Politika Komitesi, potansiyel riskleri azaltmak için kripto varlık piyasasının gelişmiş düzenlemesi çağrısında bulundu.

İngiltere Merkez Bankası Komitesi Daha Fazla Kripto Düzenlemesi İstiyor

İngiltere Merkez Bankası Mali Politika Komitesi‘ne göre kripto, finansal sistem için acil bir risk teşkil etmiyor ancak ele alınması gereken bir konu olarak görülüyor.

ingiltere merkez bankasi komitesinden kripto duzenleme cagrisiad

Son piyasadaki olumsuz havaya dikkat çeken komite, kripto varlıklarının henüz daha geniş finansal sistem için bir tehdit oluşturmadığını söyledi. Bununla birlikte, Salı günü yayınlanan toplantı özet notlarına göre, gelecekte ana akım finansa daha fazla entegre olduklarında olabilirler. Komite, merkez bankasının finansal istikrarı sağlamadaki rolüne odaklanıyor.

Banka, üç aylık Finansal İstikrar Raporunda, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Bu, kripto varlık piyasaları ve faaliyetlerindeki gelişmeleri ele almak için geliştirilmiş düzenleyici ve kanun uygulayıcı çerçevelere duyulan ihtiyacın altını çizdi.

Son olarak hatırlatmak gerekirse İngiltere Hükümeti merkezi olmayan finans (DeFi) faaliyetlerinin vergilendirilmesi konusunda yatırımcılardan, profesyonellerden ve şirketlerden görüş istiyor. Ayrıca İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), çok kurumlu Ulusal Ekonomik Suç Komutanlığı (NECC) direktörü Matthew Long’u yeni ödemeler ve dijital varlıklar direktörü olarak atadı. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.057,03 TL 2,52%
ethereumETH/TRY
34.245,61 TL 4,26%
tetherUSDT/TRY
17,92 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.942,02 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,91 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
6,87 TL 1,33%
cardanoADA/TRY
9,68 TL 0,80%
binance-usdBUSD/TRY
17,88 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,33 TL 5,14%
polkadotDOT/TRY
169,25 TL 1,02%
Bağlantıyı kopyala